V Pákistánu se potvrdil první případ cholery

Jindy bouřlivé oslavy Dne nezávislosti, které připadají na 14. srpen, Pákistán zrušil. Důvodem jsou nejhorší záplavy za posledního více než půl století. Odtržení od Spojeného království připomněl ve svém projevu tamní premiér Jusúf Ráza Gílání. Jeho řeč se ale stáčela převážně k současné těžké situaci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Pákistánu

záplavy v Pákistánu | Zdroj: ČTK

Organizace spojených národů potvrdila první případ úmrtí kvůli choleře, což v situaci, kdy 36 tisíc lidí trpí průjmem, může být začátek epidemie. OSN odhaduje, že si velká voda vyžádala život 1600 lidí a 14 milionů vyhnala z domovů. Odhady premiéra Giláního jsou ale ještě o šest milionů vyšší.

Přívalové deště a ničivé povodně bohužel zapříčinily, že 20 milionů lidí zůstalo bez střechy nad hlavou. Voda zpustošila rostoucí úrodu a jídlo v hodnotě miliard dolarů; smetla silnice, mosty a odstavila také energetickou síť.

Adéla Havránková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme