Volební komise na východě Ukrajiny potvrdily vítězství dosavadních lídrů neuznaných republik

Volební komise ve východoukrajinském Doněcku a Luhansku oficiálně potvrdily, že ve včerejších volbách zvítězili dosavadní vůdci vzbouřeneckých republik Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnickij. Kyjev ani západní země tyto volby neuznaly. OSN je označila za neužitečné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luhansk během voleb proruských separatistů na Ukrajině. Na snímku (uprostřed) premiér Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij | Foto: Martin Dorazín

Po sečtení sta procent hlasů oznámily volební komise, že dosavadní premiér takzvané Luhanské lidové republiky Igor Plotnický získal 64 procent hlasů a hnutí Mír Luhansku téměř 70 procent.

„Náš kurz je východní. Říkáme, že jsme malou částí velkého celku. My se určitě spojíme. Evropskou unii prosíme, aby k nám byla čestná a spravedlivá, aby nám nepřekážela. My žádnou pomoc nepotřebujeme. 23 let jsme krmili Kyjev, a teď je čas krmit sebe,“ řekl Českému rozhlasu a Lidovým novinám nově zvolený předák Luhanské oblasti.

Pro šéfa sousední separatistické republiky v Doněcku Alexandra Zacharčenka pak hlasovalo dokonce přes 81 procent aktivních voličů.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme