Zahraniční tisk o návrhu německé političky Pauliové o trvání platnosti manželství

Mělo by být manželství v Německu platné jen sedm let? S tímto návrhem přišla německá politička Gabriele Pauliová a místní novináři ho většinou kritizují. Co si myslí američtí novináři o nové dětské reality show s názvem Kid Nation?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zahraniční tisk | Foto: Alena Palečková

Manželství by mělo být platné jenom sedm let. Přesně to navrhla německá politička Gabriele Pauliová. A její nápad vyvolal vlnu komentářů v novinách. Většinou ho němečtí novináři kritizují, a to velmi razantně. Uvažují o tom, proč Pauliová přišla s takovým návrhem právě teď. Německý deník Die Welt píše: "Pauliová kandiduje na místo předsedy bavorské CSU. A tímto návrhem se před volbami zviditelnila, dostala se na přední stránky novin. Jenomže je otázka, jestli jí to pomůže, nebo uškodí."

Podle deníku Süddeutsche Zeitung Pauliová svým návrhem definitivně pohřbila své - už dříve velmi nízké - šance na zvolení. Gabriele Pauliová už není jen rebelkou CSU. Stala se rebelkou celé politiky. Když člověk čte pasáže z jejího programu pojmenovaného "komplexní politika", má dojem, že jeho autorka strávila značnou část prázdnin na esoterickém táboře, utahuje si z mediálně přitažlivé radní Süddeutsche Zeitung.

Stránky amerických deníků plní pro změnu komentáře k nové dětské reality show s názvem Kid Nation. Její první díl odvysílala včera večer televizní stanice CBS. Děti na ranči v Novém Mexiku mají za úkol vytvořit vlastní městečko. Američtí novináři novou reality show kritizují. Nelíbí se jim hlavně to, že děti vyhrají peníze. Cena pro vítěze je 20 tisíc amerických dolarů, každý účastník ale dostane pět tisíc. Kritici mají ale také jiné argumenty.Deník Washington Post píše: "Čtyři děti onemocněly kvůli tomu, že snědly prostředky na bělení prádla. Zdá se, že se nikdo nestará o jejich bezpečí. Rodiče dokonce před natáčením podepsali dokument, který televizní společnost CBS pojistil mimo jiné pro případ úmrtí dítěte. Show navíc nejspíš porušuje zákaz dětské práce." A deník USA Today k tomu dodává: "Včera mohli Američané na obrazovce vidět, jak patnáctiletý kluk mlátí o něco mladšího kamaráda. A nikdo ho za to neokřikl. Podobné seriály rozhodně nepomohou k tomu, aby ze škol ve Spojených státech zmizelo násilí."

Všichni novináři ale nejsou tak kritičtí. Například list USA Today otiskl také slova jednoho z účastníků show, třináctiletého Morkana. Ten tvrdí, že se mu účinkování v show líbilo, protože našel nové přátele a hodně věcí se naučil. Také deník Kentucky Courier reality show chválí : "V show neuvidíte žádné mobilní telefony ani videohry. Děti jsou fyzicky aktivnější a vhodněji oblečené než většina jejich vrstevníků, kteří se na obrazovce objevují. Navíc vlastně žijí velmi zdravě - jsou na čerstvém vzduchu a nedostávají sladkosti ani smažená jídla z fast-foodu."

Jiří Hošek, Petra Steinerová, Vlastimil Milý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme