Zahraniční tisk o skandálu automobilky Hyundai

Tématem českých novin jsou už několik dní spekulace o možném dopadu skandálu, který vypukl v jihokorejské automobilce Hyundai. Na jejího šéfa byl vydaný zatykač a obviněný byl mimo jiné z uplácení. O kauze informují také média v Jižní Koreji.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahraniční tisk

Zahraniční tisk | Foto: Alena Palečková

Spravedlnost vs. státní zájmy, tak zní titulek článku jihokorejského deníku JoongAng Daily, který komentuje obvinění šéfa automobilky Hyundai. List píše, že poté, co vyšla najevo informace o vydání zatykače na 68letého byznysmena, objevily se petice na jeho podporu.

Mírný postup vůči známé osobě jihokorejského průmyslu i společenského života požadují jak dřívější i současní zaměstnanci automobilky, tak i zástupci hospodářských kruhů. Hyundai je jedním ze symbolů země, připomíná JoongAng Daily. Jihokorejské noviny pročítal i náš zpravodaj v jihovýchodní Asii Robert Mikoláš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Robert Mikoláš cituje z korejského tisku

Dnes vyprší lhůta daná Radou Bezpečností OSN Íránu. Mezinárodní agentura pro atomovou energii předloží zprávu o tom, nakolik Írán vyhověl požadavku OSN na zastavení svého jaderného programu. Jak reagují média?

Je obecnou pravdou, že všechny konflikty jednou skončí. Jak ale vyřešit konfrontaci s protivníkem, který, jak se zdá, neumí nebo nechce dosáhnout shody? To je obecný problém, který trápí západní země v bojích s militantním Íránem, myslí si americký deník Washington Post.

Nejpalčivějším problémem je, že Írán se zřejmě stane jadernou mocností. Spojené státy a jeho spojenci stále argumentují, jakoby bylo možné zastavit íránský jaderný program bez války, jen prostřednictvím sankcí a diplomatických rozhovorů. Ale Íránci si jdou za svým a nedbají ani hrozeb ani lichotek ze strany Západu, konstatuje deník a pokračuje.

Íránská nesmiřitelnost byla zřejmě nejdůležitější lekcí, kterou během tří let "rozhovorů" o jeho jaderném programu dostaly tři zúčastněné evropské země Francie, Británie a Německo. Jak řekl jeden z francouzských politiků, nešlo vlastně o žádné vyjednávání. Evropané mluvili a Íránci jim odpovídali, ale nikdy nepřišli s vlastním návrhem, protože nemohli s ničím souhlasit a na ničem se dohodnout, dodává americký list.

Martin Hromádka, Jana Samková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme