Zvýšená bezpečnostní opatření provázejí první jednání nových europoslanců

Do Štrasburku se sjíždějí nově zvolení poslanci Evropského parlamentu. Jejich ustavující schůze se odehraje pod dohledem většího počtu hasičů. V protipožárním obalu zasedacího sálu se totiž opět objevily defekty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Pavel Pavlas

Kvůli padajícímu obložení stropu se musela loni 2 plenární zasedání přesunout ze Štrasburku do Bruselu. V protipožární vrstvě podpůrné konstrukce kupole nad zasedacím sálem se znovu objevily trhliny, které bude nutné ihned po skončení ustavující schůze opravit. Na bezpečnost poslanců ale bude dbát zvýšený počet francouzských hasičů, kteří by pomohli poslance včas evakuovat, kdyby hrozilo nebezpečí.

736 europoslanců zahájí své zasedání skoro přesně 30 let potom, co se ve Štrasburku sešel první přímo volený Evropský parlament. Někteří poslanci v něm zasedají už od prvních voleb. Například dosavadní předseda parlamentu Hans Gert Pöttering. Takoví dostanou dnes večer pamětní medaili na slavnostním večeru k výročí existence parlamentu.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme