Samotné korunovaci předcházel purifikační ceremoniál. Za dozoru mnichů se nastupující vládce nechal polévat posvátnou vodou pocházející ze 100 různých míst z celé země.
V sobotu uplynulo 65 let od korunovace panovnice Spojeného království Alžběty II. Je nejdéle vládnoucí královnou v historii britské monarchie. V dubnu oslavila Alžběta II. 92. narozeniny.
Thajsko má nového krále Rámu X. Korunní princ a jediný syn zemřelého krále Rámy IX. přijal výzvu, kterou mu přesně podle ústavy adresoval thajský parlament. Původně přitom princ, který už delší dobu žije v Německu, prohlásil, že neplánuje brzké převzetí moci.
Český král Karel IV. se před 660 lety stal římským císařem. Slavnostního obřadu se v bazilice sv. Petra zúčastnila i jeho manželka, Anna Svídnická. Karel IV. však podle dohody s papežem tehdy mohl strávit v Římě jen jeden den, přesto si český král nenechal právě o Velikonocích ujít příležitost prohlédnout si nejznámější křesťanské památky a do Říma vešel v přestrojení.
Před 660 lety se český král Karel IV. vydal na cestu do Říma, kde ho papež korunoval císařem Svaté říše římské. Ještě předtím, v lednu 1355 se v Miláně stal i lombardským králem. A právě tuto historickou událost si Češi i Italové připomněli v areálu milánské baziliky sv. Ambrože. Tedy přesně v místech, kde ‚největší Čech‘ Karel IV. korunu slavnostně přijal.
Nový španělský král Felipe VI. složil před oběma komorami parlamentu slavnostní přísahu na ústavu země a poté byl prezidentem Kongresu Jesusem Posadou formálně prohlášen hlavou státu. Následně pronesl první projev v čele monarchie. Po přesunu ulicemi Madridu pozdravil nový panovník lid z balkonu královského paláce na Plaza de Oriente. Ceremonii zakončí recepce pro státníky a zahraniční představitele.
V katedrále svatého Víta, na místě korunovace Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny, se dnes hodinu před polednem uskuteční děkovná výroční mše svatá. Ta připomene počátek vlády významného českého krále.
První květnový víkend každoročně patří slavnosti korunovace sošky Pražského Jezulátka. Náštěvníci kostela Panny Marie vítězné v Praze si tak sošku budou moci prohlédnout vystavenou v presbytáři, tedy z mnohem větší blízkosti než obvykle. Součástí ceremoniálu bude v osmnáct hodin průvod s kopií sošky do farního kostela sv. Tomáše a poté zpět do poutního kostela v Karmelitské ulici.