mobilní síť

| ČTK |Ekonomika

Vláda schválila novelu telekomunikačního zákona. Podle premiéra díky ní budou levnější data

Novela telekomunikačního zákona, která by měla podle premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD vytvořit tlak na pokles cen mobilních dat, míří do sněmovny. Předpis by měl víc chránit spotřebitele, zvýšit pravomoci Českého telekomunikačního úřadu a také zajistit přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Operátoři tvrdí, že novela ceny jejich zákazníkům nesníží.

|Květa Moravcová, Nikola Bojčev, Mirko Kašpar, Simona Bartošová |Technologie

T-Mobile se hodiny potýkal s rozsáhlým výpadkem sítě, telefony je třeba restartovat

Někteří zákazníci T-Mobilu měli několik hodin problémy s fungováním svých mobilních telefonů. Výpadek sítě řešil operátor už od pondělního večera, masivní výpadky začaly po 21. hodině. Technikům se dlouho nedařilo zprovoznit všechna čísla, lidé napříč republikou tak nemohli volat ani se jim nedalo dovolat. Podle T-Mobilu už je problém odstraněn, zákazníkům doporučuje telefon vypnout a po chvíli zase zapnout.

|Jitka Hanžlová, Nikola Bojčev |Ekonomika

ČTÚ vyhlásil aukci na kmitočty pro mobilní sítě LTE, chce umožnit příchod nového operátora

Právě dnes se otevřely dveře pro vstup dalšího operátora na trh mobilních telefonů. Český telekomunikační úřad vyhlásil novou aukci kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE. Ty umožňují několikanásobně rychlejší připojení k internetu proti stávajícím sítím 3G. Maximální rychlost se pohybuje kolem 100 Megabitů za vteřinu.