pracovní podmínky

pracovní podmínky v textech na iROZHLASU

|Martin Karlík, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

'Pošta není banka!' protestovali pošťáci v Praze. Kritizují pracovní podmínky

Prahou pochodovaly zhruba dvě desítky nespokojených zaměstnanců České pošty. Protestovali proti pracovním podmínkám, které souvisejí i s doplňkovým prodejem, například s nabízením stíracích losů nebo pojištění. Kritizují také neproplácené přesčasy a diskriminaci v odměňování. Jako výraz protestu si dnes někteří pošťáci oblékli reflexní vesty.

| ČTK, mta |Ekonomika

Šéfka odborů: 70 procent zaměstnanců v maloobchodu má zkrácené úvazky

V českém maloobchodu pracuje na nedobrovolný zkrácený pracovní úvazek už skoro 70 procent řadových zaměstnanců, ještě před dvěma lety to bylo 40 procent. Tvrdí to předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) Renáta Burianová s odvoláním na průzkum mezi zaměstnanci. Obchodní řetězce tak podle ní využívají současné situace na trhu práce, kdy nezaměstnanost dosahuje rekordních hodnot.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Fotbal

Výkonný výbor FIFA bude jednat o osudu fotbalového MS 2022

Přestože hodlá Katar utratit za pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2022 částku rovnající se čtyřem státním rozpočtům, jistotu sportovního úspěchu to nezaručuje. Kvůli extrémním vedrům v této zemi se totiž na volbu pořadatelské země strhla velká kritika a právě dnes by měla V Curychu Mezinárodní fotbalová federace FIFA rozhodovat o případném přesunutí šampionátu z tradičního termínu na zimu.