Praha 7

|Filip Jandourek, Hana Mazancová |Regiony

Unikátní pohled do vodárenské věže na Letné: přes 100 let bez vody, přežila demolici a voní čajem

Na pořádnou opravu čekala několik desítek let. Letenská vodárenská věž na Praze 7 aktuálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Zpravodajský web Českého rozhlasu připravil virtuální prohlídku prostor, které mají ve finále sloužit pro dům dětí a mládeže, mateřskou školu nebo jako knihovna a čajovna. Celková oprava budovy vyjde na 54 milionů korun, dokončena má být letos v listopadu.

| mkp, Zdeněk Vesecký |Regiony

Developer bourá historické dílny nádraží Praha-Bubny, Praha 7 je proti a mluví o barbarství

Areál pražského nádraží Bubny se zaplnil velkými stroji. Skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka začala s demolicí zchátralých nádražních budov. V budoucnu by se prostor měl proměnit v kancelářskou a rezidenční čtvrť, novým plánům však mají ustoupit i staré industriální stavby, což řadě lidí vadí. Demolice se nelíbí ani radnici Prahy 7, která ji označuje za barbarství.

|Jan Charvát |Regiony

Letenská pláň v Praze má zůstat nezastavěná i po dostavbě tunelu Blanka

Pražská Letenská pláň by měla zůstat volnou nezastavěnou plochou. Je totiž ideálním prostorem pro kulturní a sportovní události. Shodli se na tom účastníci diskuse o budoucnosti Letné, kterou pořádala Městská část Praha 7. Podle radnice je vhodné na akce využívat písečnou plochu, a ne travnatý pozemek. Obyvatelům v okolí Letné se ale nelíbí hluk a také nedostatek parkovacích míst.