sekta

| mta, Kateřina Procházková, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

V Jižní Koreji zemřel zakladatel sekty moonistů. Považoval se za novodobého Mesiáše

V Jižní Koreji zemřel zakladatel a vůdce sekty moonistů reverend Sun Myung Moon. Multimilionář a otec čtrnácti dětí zemřel v jihokorejském hlavním městě Soulu ve věku 92 let, podlehl nemoci spojené se zápalem plic. Sun Myung Moon se považoval za novodobého Spasitele a učil o harmonii světa, postavené na manželství. Jeho církev proslula organizovanými sňatky.

|Martin Hromádka, Tereza Bartůňková |Zprávy z domova

Sektu kolem důchodce Adama už dříve zkoumali odborníci, týrání ale nezjistili

Sektu kolem Jiřího Adama, který v ní měl po léta týrat a zneužívat k otrocké práci skupinu žen, už dříve zkoumali religionisté. Ve vysílání Radiožurnálu to řekl vedoucí ústavu religionistiky Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně David Václavík. Podle něj ale nezaznamenali, že by se v sektě odehrávalo týrání či zneužívání.

|Ivan Holas |Zprávy z domova

Vůdce sekty využíval ženy k téměř otrocké práci

Otřesný případ hlásí brněnská policie. Zatkla čtyřiasedmdesátiletého vůdce sekty, který týral a zneužíval k těžké práci pět seniorek. Ty byly navíc pod psychickým nátlakem a dostávaly nedostatečnou stravu. Některé z žen byly pod vlivem léčitele ve společné domácnosti téměř dvě desítky let. Sekta se hlásila k Hnutí svatého Grálu a její život byl podřízen ekologickým dogmatům - členky musely například vybírat a k dalšímu využití třídit obsah popelnic v okolí