V českém souboji generací byli úspěšnější hokejisté San Jose s Tomášem Hertlem

Hned pět českých hokejistů se představilo v duelu NHL mezi New Jersey a San Jose. Spokojenější z něj po výhře 2:1 odjížděla dvojice Žraloků Havlát-Hertl. Branka Patrika Eliáše ve 3. třetině sice ještě přiblížila Ďábly bodům, ale domácí už neinkasovali

Tomáš Hertl slaví vydařené představení v utkání San Jose s New Yorkem Rangers

Tomáš Hertl slaví vydařené představení v utkání San Jose s New Yorkem Rangers | Zdroj: Reuters

San Jose nakročilo k vítězství 2:1 už v 5. minutě po trefě Hannana, kdy před bránou clonil Tomáš Hertl. Ještě do konce 1. třetiny dokázali navíc domácí svůj náskok navýšit. Tentokrát u toho nechyběl jiný český hráč Martin Havlát.

Od něj se zpoza branky dostal puk na hokejku Kennedyho, který propálil Brodeura podruhé. Pro Havláta, který bojuje o místo v sestavě Sharks to byl teprve třetí bod v sezoně. Byl ale hodně důležitý, protože šlo nakonec o rozdílovou vítěznou trefu. Hosté totiž dokázali už jen ve 3. třetině snížit a tentokrát u toho nechyběl Patrik Eliáš, který dal 4. gól v sezoně, ale to bylo ze strany New Jersey vše.

00:00 / 00:00

Hokejisté San Jose si poradili s New Jersey

Vidět byl i Vladimír Sobotka, který přispěl jednou brankou k přesvědčivé výhře St. Louis 6:1 nad Dallasem, svedl úspěšný pěstní souboj s Peverlym a stal se druhou hvězdou zápasu..

Výsledky NHL:
Winnipeg - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 34. Frolík, 46. Halischuk (Frolík) - 44. Niederreiter, 56. Parise, rozhodující sam. nájezd Coyle
Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 65 minut, inkasoval 2 branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,3 procenta
Střely na branku: 39:35

Toronto - Washington 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Clarkson, rozhodující sam. nájezd Lupul - 56. Ovečkin
Střely na branku: 28:50

Montreal - Pittsburgh 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 22. a 43. Pacioretty, 42. Plekanec - 46. a 58. J. Neal
Střely na branku: 29:31

Detroit - Ottawa 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Branky: 14. Helm (Kindl), 42. Dacjuk - 15. a 56. MacArthur, 16. Ch. Neil, 44. Ryan
Střely na branku: 36:29

Philadelphia - NY Islanders 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 21. a 60. Read, 22. Simmonds, 24. Giroux (Voráček), 53. B. Schenn (Voráček) - 35. Tavares, 43. Boulton
Střely na branku: 30:38

St. Louis - Dallas 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky: 2. Sobotka, 12. Tarasenko, 27. Backes, 41. Roy, 46. Stewart, 52. Oshie - 11. Dillon. Střely na branku: 25:35

Nashville - NY Rangers 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 34. McDonagh, 48. Stepan
Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta
Střely na branku: 17:34

Phoenix - Anaheim 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky: 28. Ribeiro, 45. Doan (Vrbata) - 12. a 29. Penner, 32. Perry, 37. Vatanen
Střely na branku: 44:27

Vancouver - Chicago 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Kesler - 45. Shaw, 45. Krüger
Střely na branku: 37:29

Los Angeles - Colorado 0:1 v prodl.
Branka: 63. McGinn
Střely na branku: 19:33

San Jose - New Jersey 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)