Tour de Ski: Jakš ve sprintu sedmý, Nývltová osmá

Výborných výsledků dosáhli Martin Jakš a Eva Nývltová ve sprintu volnou technikou na Tour de Ski v Toblachu. Martin Jakš skončil na sedmém místě, Eva Nývltová se radovala z umístění jen o jednu příčku horším. Nejrychlejší byli Kanaďan Kershaw a Slovinka Majdičová.

Anketa Sportovec roku 2010 - Martin Jakš, běh na lyžích

Anketa Sportovec roku 2010 - Martin Jakš, běh na lyžích | Foto: Vojtěch Bureš | Zdroj: Český rozhlas

"Ze začátku jsem ani nemyslela na to, že postoupím z kvalifikace, protože je to pro mě vždycky obrovský problém. A semifinále bylo něco navíc, i když je pravda, že pár holek už tady chybí. Kdyby tady byla celá sprinterská špička, tak bůhví, jak by to vypadalo. Ale i tak je to super," říkala v cíli šťastná Eva Nývltová.

00:00 / 00:00

Eva Nývltová nevěřila ani v postup z kvalifikace

Překvapený byl ze semifinálové účasti i Martin Jakš. "I když se cítím dobře, tak jsem si říkal, že jedna rozjížďka a žádné zázraky neudělám, ale super. Mě se bruslařské sprinty jezdí poměrně dobře. Ale po kvalifikaci bych byl spokojený i se třináctým místem. Byl jsem unavený, měl jsem toho docela dost. Ale pak jsem si odpočinul a cítil se zase dobře."

Po kvalifikaci bych byl spokojený i se třináctým místem, přiznal v cíli Martin Jakš

Na bodovaných místech doběhli i Dušan Kožíšek, kterému patří osmnáctá pozice a Martin Koukal. Ten byl v cíli jedenadvacátý. Už v kvalifikaci skončily naděje Lukáše Bauera, do vyřazovacích bojů nepostoupila ani Ivana Janečková ...více ZDE

V celkovém pořadí Tour de Ski vede stále Švýcar Cologna, nejlepší z českých závodníků Martin Jakš je na sedmé pozici, Lukáši Bauerovi patří dvanáctá příčka. V ženách si průběžné vedené drží Polka Kowalczyková, Eva Nývltová se posunula na patnácté místo.

Závody SP a Tour de Ski v běhu na lyžích v Toblachu (Itálie):

Muži - sprint volně na 1,2 km:
1. Kershaw (Kan.) 2:58,0, 2. Cologna (Švýc.) -0,1, 3. Northug (Nor.) -1,2, 4. Hellner (Švéd.) -2,8, 5. Östensen (Nor.) -3,4, 6. Modin (Švéd.) -4,8, 7. Jakš - vyřazen v semifinále, ...18. Kožíšek, 21. Koukal - vyřazeni ve čtvrtfinále, 34. Bauer (všichni ČR) - vyřazen v kvalifikaci.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 5 z 8 závodů): 1. Cologna 1:39:53,0, 2. Kershaw -42,8, 3. Hellner -1:14,1, 4. Northug -1:45,4, 5. Legkov (Rus.) -1:55,3, 6. Harvey (Kan.) -2:02,7, 7. Jakš -2:10,7, ...12. Bauer -2:52,0, 36. Koukal -5:38,7, 55. Kožíšek -11:12,2.
Průběžné pořadí SP (po 14 z 31 závodů): 1. Cologna 688 b., 2. Legkov 651, 4. Hellner 459, 4. Rickardsson (Švéd.) 370, 5. Bauer 368, 6. Jönsson (Švéd.) 336, ...18. Jakš 162, 64. Kožíšek 31, 70. Koukal 26, 74. Magál (ČR) 23.

Ženy - sprint volně na 1,2 km:
1. Majdičová (Slovin.) 3:17,5, 2. Follisová stejný čas, 3. Genuinová (obě It.) -0,4, 4. Barthelemyová (Fr.) -8,0, 5. Randallová (USA) -16,6, 6. Johanssonová-Norgrenová (Švéd.) -17,7, ...8. Nývltová - vyřazena v semifinále, 39. Janečková (obě ČR) - vyřazena v kvalifikaci.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 5 z 8 závodů): 1. Kowalczyková (Pol.) 1:05:08,0, 2. Majdičová -39,1, 3. Kallaová (Švéd.) -1:08,8, 4. Follisová -1:09,5, 5. Longaová (It.) -1:13,8, 6. Lähteenmäkiová (Fin.) -1:37,9, ...15. Nývltová -3:33,7, 41. Janečková -7:10,4.
Průběžné pořadí SP (po 14 z 31 závodů): 1. Björgenová (Nor.) 760, 2. Kowalczyková 731, 3. Follisová 560, 4. Kallaová 497, 5. Majdičová 448, 6. Longaová 385, ...44. Nývltová 59, 75. Janečková 8.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít