Křetínského CMI pokračuje v expanzi na mediálním trhu. Zvětšila svůj podíl v německé ProSiebenSat.1

Skupina Czech Media Invest, kterou spoluvlastní český podnikatel Daniel Křetínský, téměř zdvojnásobila svůj podíl v německé televizní a rozhlasové společnosti ProSiebenSat.1 na 10,01 procenta z 5,51 procenta. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zprávu ProSiebenSat.1.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Sparty Daniel Křetínský | Foto: Filip Jandourek

Německá společnost rozhodnutí Czech Media Invest (CMI) přivítala. Podle její mluvčí svědčí zvýšení investice o dobré strategii firmy.

Le Monde mapuje situaci v Křetínského českých médiích, píše o posunu k provokativnějším tématům

Číst článek

CMI oznámila investici do ProSiebenSat.1 loni v říjnu, kdy koupila podíl zhruba 4,07 procenta. Uvedla tehdy, že jde o první krok v nové strategii, která spočívá v nákupu minoritních akciových podílů v evropských mediálních společnostech.

Křetínskému patří v CMI poloviční podíl. Dalšími spolumajiteli jsou Patrik Tkáč se 40 procenty a Roman Korbačka s deseti procenty. Křetínský a Tkáč loni podnikli prostřednictvím své investiční skupiny EP Global Commerce (EPGC) neúspěšný pokus o převzetí německé obchodní firmy Metro.

CMI vydává v České republice čtyři deníky a několik desítek časopisů. Je rovněž vlastníkem rozhlasových stanic v Česku a v Rumunsku. Od roku 2018 je skupina CMI také majitelem několika francouzských tiskových periodik, koupila i podíl v prestižním deníku Le Monde.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme