Na pražské burze se bude naposledy obchodovat Fortuna

V pondělí se na pražské burze budou naposledy obchodovat akcie společnosti Fortuna Entertainment Group. Vyplývá to z informací na webových stránkách burzy. O stažení akcií burzy v Praze a ve Varšavě rozhodla v únoru mimořádná valná hromada firmy. Fio banka dříve uvedla, že umožní klientům pokračovat v obchodování na burze RM-Systém.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská burza | Zdroj: Burza cenných papírů Praha

Skupina Penta Investments podle dřívějších informací navýšila letos svůj podíl ve společnosti na 95,8 procenta a může tedy vytěsnit ostatní akcionáře. Získala mimo jiné zhruba všechny akcie největšího minoritního akcionáře, společnosti Franklin Templeton.

Firma do té doby vlastnila zhruba 10,6 procenta akcií Fortuna Entertainment Group. Cenu odkupu 5,5 milionu akcií ani jedna ze stran nezveřejnila.

Většina akcií Fortuny patří Pentě. Sázkovou společnost chce stáhnout z pražské a varšavské burzy

Číst článek

Penta v lednu nabídla prostřednictvím dceřiné společnosti Fortbet Holdings Limited minoritním akcionářům odkup akcií na českém trhu za cenu 182,50 Kč za akcii a na polském trhu za 29,80 polského zlotého. Templeton se dříve nechal slyšet, že nabídka většinového vlastníka Fortuny na odkup zbývajících akcií plně neodráží poctivou hodnotu podniku. V pátek se akcie Fortuny v Praze obchodovaly zhruba za 190 Kč za kus.

V polovině února rozhodla valná hromada Fortuny o stažení akcií společnosti z pražské a varšavské burzy. Plán získat ve Fortuně stoprocentní podíl a stáhnout její akcie z veřejného obchodování oznámila Penta již loni na konci března. Minoritním akcionářům, kteří tehdy vlastnili téměř 32 procent akcií, nabídla odkup za 98,69 koruny. Poté cenu zvyšovala.

Fortuna Entertainment Group, která se zaměřuje hlavně na kurzové sázky, vznikla v roce 2009. Původně česká firma s 25letou historií působila v České republice, na Slovensku a v Polsku.

V posledním roce skupina posílila svou pozici v regionu, když expandovala na rumunský a chorvatský trh. Zároveň v Česku jako první tuzemská firma získala licenci k provozování hazardních her na internetu. Na pražskou a varšavskou burzu vstoupila v roce 2010.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme