V Rusku chtějí zablokovat profesní síť LinkedIn. Porušuje zákon, tvrdí tiskový úřad

Ruský úřad pro dohled nad médii chce zablokovat LinkedIn. Tato sociální síť se specializuje na profesní nebo obchodní kontakty a hledání zaměstnání. Lidé na ní sdílí své pracovní zkušenosti a vytváří online životopis. Často ji proto využívají i personalisté při hledání vhodných kandidátů na konkrétní pracovní místa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LinkedIn | Foto: Reuters

Ruský tiskový úřad Roskomnadzor se domnívá, že síť LinkedIn porušuje nový zákon.

Norma ukládá zahraničním provozovatelům povinnost uložit osobní data ruských uživatelů na ruských serverech a po určitou dobu je spravovat a uchovávat.

Představitel Roskomnadzoru Vadim Ampelovskij připomněl, že úřad už dvakrát požádal LinkedIn, aby databázi lokalizoval v Rusku, ale žádná odpověď nepřišla.

Služeb profesní sítě využívá více než 430 milionů lidí po celém světě, z toho v Rusku pět milionů. Českých uživatelů je přes 650 tisíc, ještě v roce 2012 to přitom bylo jen přes 200 tisíc. Nevyměňují si na něm osobní zážitky, jako to dělají třeba na Facebooku nebo Twitteru, jde čistě o profesní informace.

Na začátku LinkedIn sloužilo především lidem pracujícím v IT nebo manažerům. Postupně se ale rozrostlo i do dalších profesí a dnes na něm mají běžně profil i obchodníci, marketingoví odborníci nebo lidé z finančních oborů.

„Nedávno jsme se dívali na obory, které by tam člověk možná zdánlivě vůbec nečekal, třeba na řidiče nákladních vozů a podobně. Zjistili jsme, že už jich tam v dnešní době je třeba 1500,“ popsal před časem Milan Novák z Asociace poskytovatelů personálních služeb.

Microsoft za 26 miliard dolarů odkoupil profesní sociální síť LinkedIn

Číst článek

Společnost LinkedIn byla v roce 2002 založena v obývacím pokoji spoluzakladatele Reida Hoffmana. Oficiálně pak funguje od května 2003 a před pěti lety vstoupil jako jedna z prvních sociálních sítí na burzu.

LinkedIn v současné době mění majitele. Koupila ji firma Microsoft, která v polovině října oficiálně požádala Evropskou komisi o schválení návrhu na převzetí LinkedInu. Americký softwarový gigant zaplatí za profesní sociální síť 26,2 miliardy dolarů, tedy v přepočtu téměř 630 miliard korun.

Martin Dorazín, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme