I trpaslík dokáže zaskočit, varuje Jarolím. Soupeři si museli brát volno v práci

Čeští fotbalisté nastoupí v 18 hodin ke kvalifikaci mistrovství světa v San Marinu. Za malý státeček uprostřed Itálie, který počtem obyvatel a rozlohou přibližně odpovídá městu Česká Lípa, ale profesionálové hrát nebudou. Fotbalem si v San Marinu drtivá většina hráčů nevydělává, a tak museli dostat členové národního týmu v práci volno.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprezentace už se chystá na zápas v San Marinu

Reprezentace už se chystá na zápas v San Marinu | Zdroj: ČTK

„Od hráčů to je obrovská oběť. Musí se rozhodnout, jestli se v době dovolených budou věnovat rodině, nebo fotbalu. V mých očích se tou touhou hrát navzdory ostatním povinnostem vyrovnají profesionálům," obhajuje své svěřence trenér Pierangelo Manzarolli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proti fotbalové reprezentaci si zahrají student i úředník

San Marino je sice bohatou zemí, ale její občanství se až na výjimky dědí pouze po otci, takže žádné přestupy z fotbalově rozvinutějších států nechystá, hráče si nevydržuje a hraje s těmi, kteří se tomu chtějí věnovat po své práci.

Pro český tým to je trochu nepřehledná situace, protihráče nezná a pouze tuší, že nastoupí s obrovským elánem a nasazením.

„To je jako když v české lize hrajete proti divizi nebo ještě nižší soutěži. Ty zápasy nejsou nikdy lehké, kor když je hrajete venku. Musíte se na ty zápasy mentálně připravit, abyste je nepodcenili,“ míní obránce Tomáš Sivok.

Tenér Karel Jarolím má i jeden příklad ze své trenérské kariéry, kdy se mu takový duel nepodařilo zvládnout - jako kouč Slavie odjel s potupnou porážkou ve 3. kole Českého poháru.

„Se Slavií jsme vypadli v Líšni, takže vím, co nás čeká. Už se nesčíselněkrát stalo, že takový trpaslík někoho zaskočil, proto senažím se na hráče apelovat v tom smyslu, abychom vůbec nic nepodcenili. Musíme do utkání vstoupit aktivně a od první minuty vědět, za čím jdeme,“ říká kouč národního týmu.

I když to nikdy nebylo drtivé vítězství, český tým v obou minulých utkáních v San Marinu zvítězil, v obou případech 3:0. Kolik gólů padne tentokrát, můžete počítat v přímém přenosu celého zápasu, který po zprávách v 18 hodin vysílá Radiožurnál

Martin Charvát, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme