I hvězdný fotbalista Messi má slabiny

Argentinský útočník Lionel Messi je fenomenální fotbalista, ale i on má slabiny. Jeho úvodní zápas na mistrovství světa v Rusku znovu ukázal, že mu nejdou penalty.

Komentář Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naštvaný Lionel Messi | Zdroj: Reuters

Na stadionu Spartaku Moskva bylo kolem dvaceti tisíc argentinských fanoušků. Velká část z nich na sobě měla dres s Messiho jmenovkou.

„Argentina - Messi - Maradona.“

Jihoameričané před zápasem Messiho opěvovali. Ve městě, v metru, před stadionem všude. Skandovali pořád dokola.

A právě argentinský hrdina se stal jednou z hlavních postav zápasu s Islandem, když ke konci neproměnil penaltu.

Pokolikáté už!

Messiho úspěšnost je na tak skvělého hráče nízká. Průměrně zahodí každou čtvrtou penaltu. Z posledních sedmi pokusů selhal dokonce čtyřikrát.

Argentinu to tentokrát stálo body, protože s Islandem jen remizovala 1:1. Klopýtla tak se soupeřem, který má stejně obyvatel jako třeba Brno.

Proč tedy Messi na penalty chodí, když tak často selže?

Cítí odpovědnost. Roky slýchá, jak je v argentinském dresu poloviční, zatímco za Barcelonu válí. Jak svůj národní tým nikdy nedovedl k velkému vítězství.

Vyhrál skoro všechno, co vyhrát mohl. Jenomže s Barcelonou. Pokud nedotáhne ke světovému titulu také Argentinu, tak ve své zemi bude vždycky až za Diegem Maradonou. Ten to totiž v roce 1986 dokázal.

Messi má čtvrtý pokus, ty předchozí mu nevyšly. A vzhledem k tomu, že na příštím šampionátu mu bude už mu pětatřicet, je teď naposledy na vrcholu sil.

Proto si zas a znovu bere míč a kope i penalty. Chce dokázat to, co od něj fanoušci čekají.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme