Ve Varech se představí minisérie Podezření. Vypráví příběh zdravotní sestry obviněné z vraždy pacientky

Třídílná minisérie České televize Podezření bude mít premiéru na letošním 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Snímek vypráví příběh zdravotní sestřičky z maloměstské nemocnice, která je obviněna z vraždy pacientky. Scénář Štěpána Hulíka vychází z desítek reálných případů z celého světa. Divákům České televize se Podezření představí v následujícím roce.

Praha/Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Zajímala mě situace člověka čelícího obžalobě, která se stane věcí veřejnou. Je to totiž situace, do které se může dostat každý z nás. Ať už nepozorností za volantem či při rutinní činnosti v zaměstnání. Anebo také proto, že se to někomu hodí. V Podezření jsem se rozhodl vycházet z případů zdravotníků obviněných z vražd svých pacientů,“ přibližuje vznik minisérie držitel Českého lva Štěpán Hulík.

„Nerekonstruoval jsem žádný konkrétní případ, mým cílem bylo napsat obecný příběh, který poukáže na jisté společenské jevy a položí nutné otázky.“

Hlavní hrdinka, zdravotní sestra Hana Kučerová se nikdy neusmívá, s pacienty jedná nevybíravě, leckdy za hranou předpisů. A podobně ostrá je i na svou dospívající dceru Terezu.

Festival ve Varech zahájí Zátopek. Program nabídne také novinky od Omerzua a Kadrnky

Číst článek

Když dojde k podezřelému úmrtí pacientky, život matky i dcery se rázem obrátí vzhůru nohama. Veřejnost, média, policie i někteří kolegové mají o vině jasno a obě ženy si proto musí projít tou nejtěžší životní zkouškou.

„Podezření nese nesmírně důležité společenské téma – jak moc jsme a máme být chráněni ve fázi vzneseného podezření, a to nejen před lidmi a médii, ale i samotnými institucemi.  Zároveň zkoumá, jak tato situace dopadá na naše nejbližší, stejně jako na nás samotné,“ popisuje stěžejní myšlenku příběhu kreativní producent Michal Reitler.

V hlavní roli zdravotní sestry Hany Kučerové se objeví herečka Dejvického divadla Klára Melíšková. V minisérii účinkují mimo jiné také Ivan Trojan, Petr Lněnička, Denisa Barešová nebo Miroslav Hanuš. Snímek je režijním počinem Michala Blaška.

Nový seriál České televize o osudu zdravotní sestry vznikl v koprodukci české nutprodukce a francouzsko-německé televize ARTE.

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se letos, po roční nucené koronavirové pauze, uskuteční v neobvyklém termínu 20. až 28. srpna. Divákům tento rok nabídne 32 premiér, mimo jiné i očekávaný životopisný snímek o Emilu Zátopkovi režiséra Davida Ondříčka. 

ern Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme