Děčínská knihovna láká k návštěvě děti i jejich rodiče

Den jako detektivku pojmou dnešní den v Městské knihovně Děčín. K pátému ročníku Dne pro dětskou knihu se připojí asi sto českých knihoven. Akci pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Interiér nového sídla Knihovny Letovice

Interiér nového sídla Knihovny Letovice | Foto: Michal Záboj

„Chceme do knihoven přilákat tuto sobotu celou rodinu. Chceme, aby přišly děti se svými rodiči i prarodiči. Domluvili jsme se většinou s regionálními vydavateli a nakladateli, kteří prodávají knihy pro děti jako vánoční dárek, a chtěli bychom udělat takovou příjemnou sobotu pro celou rodinu,“ řekl výkonný tajemník Svazu knihovníků a informačních pracovníků Roman Giebisch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výkonný tajemník Svazu knihovníků a informačních pracovníků Roman Giebisch mluví o Dnu dětské knihy ve Světě o osmé na Rádiu Česko.mp3

Součástí akce jsou podle jeho slov různé soutěže, křty nových dětských knih, výtvarné dílny a tak dále.

„Češi patří mezi největší čtenáře v Evropě. Taková klišé, že Češi málo čtou, nejsou pravdou,“ doplnil Roman Giebisch.

V různých městech pojímají Den pro dětskou knihu různě. Například ve Zlíně organizují Andělskou výtvarnou dílnu nebo výtvarnou soutěž, v Olomouci kromě jiného návštěvu zoologické zahrady, ale v Soběslavi nebo Náchodě je to spíš prezentace nakladatelů a prodejní akce.

„V dnešní době, která je vizuální, je důležité nabídnout především mladým lidem a dětem to, co oni chtějí, takže se přizpůsobujeme době,“ uzavřel Roman Giebisch.

Rádio Česko, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme