Thajská premiérka potvrdila konání předčasných voleb. Budou v neděli

Thajská premiérka Jinglak Šinavatra potvrdila, že termín předčasných voleb se nemění. Voliči tak mohou vyrazit k volebním urnám už tuto neděli. Proti předčasným volbám dlouhodobě protestuje opozice. Ta požaduje odložení hlasování kvůli pokračujícím protestům v thajské metropoli. Žádá také reformy a změnu politického systému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thajská politička Jinglak Šinavatrová | Foto: Reuters

„Nepůjdeme k volbám, dokud nedojde v naší zemi k reformám,“ říká jeden z opozičních demonstrantů v centru thajské metropole.

Proti předčasným volbám bojuje thajská opozice už od jejich vyhlášení. Tento týden její členové dokonce obsadili většinu volebních místností v Bangkoku.

Stoupenci opozice požadují odstoupení současné vlády v čele s premiérkou Jinglak Šinavatrou a nastolení vlády z lidu. Ta by podle nich měla zemi vést, dokud nedojde k reformám politického systému.

Kvůli přiostřujícím se nepokojům mezi opozicí a provládními stoupenci vláda v Bangkoku vyhlásila minulý týden výjimečný stav. Při střetech za poslední tři měsíce zemřelo v Thajsku nejméně deset lidí včetně jednoho z opozičních lídrů.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme