Výhrůžka rakouským olympionikům, v Soči prý budou uneseny dvě sportovkyně

Rakouský olympijský výbor dostal dopis s pohrůžkou, že během zimní olympiády v jihoruském Soči budou uneseny dvě jejich sportovkyně - sjezdařka Bernadette Schildová a skeletonistka Janine Flocková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakušanka Marlies Schildová slaví triumf ve slalomu v Záhřebu | Foto: ČTK/AP

Informaci, kterou zveřejnil nejprve server krone.at s tím, že dopis přišel zřejmě z Ruska, potvrdil agentuře APA generální tajemník rakouského výboru Peter Mennel. Média ale mylně informovala o hrozbě vůči Marlies, starší ze sester Schildových.

"Je pravda, že jeden dopis přišel. V pondělí byl ve schránce na dopisy. Okamžitě jsme informovali spolkový kriminální úřad, který zahájil vyšetřování," sdělil Mennel agentuře. Obě sportovkyně už byly o dopise informovány.

Marlies Schildová byla překvapená, že se o výhrůžce dozvěděla až z médií. Nakonec se ale ukázalo, že anonym vyhrožuje její sestře Bernadette. Druhá ze závodnic zmíněných v dopise, čerstvá mistryně Evropy ve skeletonu Janine Flocková dnes odletěla s olympijskou výpravou do Soči.

Německy psaný výhrůžný list prověřují rakouské úřady společně s těmi ruskými. Přímo v Soči by na bezpečnost obou závodnic měly dohlédnout i příslušníci speciální jednotky rakouské policie Cobra.

Islamističtí povstalci pohrozili útoky během olympiády v Soči, které leží na západním okraji převážně muslimské oblasti severního Kavkazu. Olympijské výbory některých evropských zemí a Spojených států dostaly v lednu v souvislosti se zimní olympiádou teroristické výhrůžky.

ČTK, Vojtěch Berger, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme