Karvinské senior taxi se začíná využívat čím dál více. Za cestu zaplatí klient 15 korun

Karvinští taxikáři se učí nové trasy. Namísto do klubů a hospod, vozí klienty do nemocnic a na hřbitov. Město totiž po vzoru dalších obcí zavedlo senior taxi, které důchodce za pouhých patnáct korun zaveze, kam potřebují. A pochvalují si to nejen senioři, ale i jejich dospělé děti. V práci už si nemusejí brát volno, aby stárnoucí rodiče zavezli k lékaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senior taxi čeká na zákazníka

Senior taxi čeká na zákazníka | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

„Jedeme do nemocnice na čtyřku. Já už tam prostě nedojdu,“ říká 72letá Kristýna Mikušová a nasedá do auta.

Neváhala ani chvilku, když se dozvěděla, že v Karviné jezdí speciální taxík pro seniory. „Já jsem po operaci štítné žlázy, tak tam jdu na kontrolu. Chodím strašně moc k doktorům – na urologii, na ortopedii,“ prozrazuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

V taxi se svezla i reportérka ČRo Andrea Čánová

Podle taxikáře Jirky je den ode dne více zakázek: „Ze začátku byly čtyři zakázky, teď jich je kolem patnácti.“ Důchodce co by klienty si hodně oblíbil: „Ano, jsou milejší a ukecaní.“

Senior taxi dělá ale radost i lidem, kteří mají do důchodu daleko. Kvůli stárnoucím rodičům si už nemusí brát dovolenou, aby je zavezli k lékařům.

„Ušetří nám to čas, když nemůžeme. Objednají si to až před vchod, taxikář přijede a zaveze je k lékaři. Je to bez problémů a navíc bezpečné,“ chválí si službu Pavlína.

Město měsíčně za tuto službu zaplatí 80 tisíc korun.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme