Karvinské senior taxi se začíná využívat čím dál více. Za cestu zaplatí klient 15 korun

Karvinští taxikáři se učí nové trasy. Namísto do klubů a hospod, vozí klienty do nemocnic a na hřbitov. Město totiž po vzoru dalších obcí zavedlo senior taxi, které důchodce za pouhých patnáct korun zaveze, kam potřebují. A pochvalují si to nejen senioři, ale i jejich dospělé děti. V práci už si nemusejí brát volno, aby stárnoucí rodiče zavezli k lékaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senior taxi čeká na zákazníka | Foto: Andrea Čánová

„Jedeme do nemocnice na čtyřku. Já už tam prostě nedojdu,“ říká 72letá Kristýna Mikušová a nasedá do auta.

Neváhala ani chvilku, když se dozvěděla, že v Karviné jezdí speciální taxík pro seniory. „Já jsem po operaci štítné žlázy, tak tam jdu na kontrolu. Chodím strašně moc k doktorům – na urologii, na ortopedii,“ prozrazuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

V taxi se svezla i reportérka ČRo Andrea Čánová

Podle taxikáře Jirky je den ode dne více zakázek: „Ze začátku byly čtyři zakázky, teď jich je kolem patnácti.“ Důchodce co by klienty si hodně oblíbil: „Ano, jsou milejší a ukecaní.“

Senior taxi dělá ale radost i lidem, kteří mají do důchodu daleko. Kvůli stárnoucím rodičům si už nemusí brát dovolenou, aby je zavezli k lékařům.

„Ušetří nám to čas, když nemůžeme. Objednají si to až před vchod, taxikář přijede a zaveze je k lékaři. Je to bez problémů a navíc bezpečné,“ chválí si službu Pavlína.

Město měsíčně za tuto službu zaplatí 80 tisíc korun.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme