Podle jihočeských vědců se dají chovat tisíce ryb na malém prostoru s malým množstvím vody

Na malém prostoru s malým množstvím vody se dají chovat tisíce ryb. Tento intenzivní způsob chovu, kterému se dlouhodobě věnují vědci na Jihočeské univerzitě, je také ekologický. Naše, ale i africké druhy sladkovodních ryb, navíc v nádržích rychle rostou a mají maso s větším obsahem rybího tuku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kapr, kapři | Foto: Licence Public Domain, volné dílo, Karel Jakubec

I v jedné místnosti se dá chovat sedm tisíc ryb, tvrdí vedoucí Fakulty rybářství a ochrany vod Vlastimil Stejskal. To ale není jediná výhoda tohoto netradičního způsobu chovu.

„Hlavně tu jsou minimální nároky na zdroje vody, protože jsou u nás omezené a na produkci znečištění,“ říká další člen vědeckého týmu Jan Kouřil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chovu sladkovodních ryb natáčela Jitka Vokatá Cibulová

Laboratoř intenzivního chovu ryb fakulty je plná akvárií, kádí, ale také různých trubek, hadiček a okysličovacích zařízení. To, co vypadá na první pohled složitě, funguje poměrně jednoduše.

„Nádrže jsou specifické tím, že v nich vytváříme určitý pohyb vody, který nám směřuje veškeré exkrementy do odkalovacích pomůcek, kde se usazují na dně a jsou odpouštěny ven ze systému s minimální potřebou vody nově dopouštěné,“ popisuje Stejskal.

Stísněný prostor rybám nevadí. Kvalitní potrava, optimální teplota, množství kyslíku a čistá voda - to vše je zapotřebí dokonale sladit. To, že vědci našli správný klíč, se ukazuje na přírůstku ryb i kvalitě jejich masa.

„Možná se budete divit, ale kvalita masa je lepší než u ryb z divoké přírody. Je to způsobeno tím, že je v mase nepatrně vyšší množství tuku. Ten obvykle zvyšuje pocit lepší chuti,“ potvrzuje Kouřil.

Nabídka může být pestřejší

Jihočeští producenti kapra se nemusí v tomto případě obávat nekalé konkurence. Vědci chtějí lidi přesvědčit o tom, že jíst ryby je nejenom zdravé, ale i chutné. A nabídka ryb může být navíc daleko pestřejší.

„Já si myslím, že vůbec nejde o konkurenci. Náš spotřebitel rád uvidí, ochutná a bude konzumovat větší druhové spektrum ryb. Podíváme-li se do okolních zemí – Německa, Polska, Maďarska – podíl dalších druhů je tam větší. Proč by to tak nemohlo být u nás?“ porovnává Kouřil.

Tento druh chovu znamená rozšíření nabídky ryb, ale i příležitost pro podnikatele. O kvalitní rybí maso je totiž čím dál tím větší zájem i v zahraničí.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme