Vlajkonošku Strachovou čekal po ceremoniálu náročný program

Šárka Strachová v Soči sice ještě nezávodila, ale i tak už stihla jeden velmi slušný výkon. Způsobil to program oficiálních testů sjezdové trati v kombinaci s její rolí vlajkonošky při včerejším slavnostním zahájení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Strachová v roli vlajkonošky české olympijské výpravy | Foto: ČTK

Během čtyřiadvaceti hodin tak musela česká lyžařka zvládnout cestu z hor do Soči a zpátky, uvést českou výpravu na olympijských hrách a absolvovat také dva tréninky. I proto nezůstala na zahajovacím ceremoniálu až do konce.

„Jeli jsme hned po nástupu, takže v půl dvanácté jsme byli zpátky ve vesnici. I tak jsme ale měli celkem brzký start, vstávala jsem kolem šesté. Jenom do naší vesnice odjelo pět autobusů plných sportovců. Ale užila jsem si to nejen já, ale celá výprava. Akorát s vlajkou bychom se procházeli klidně déle,“ říká Strachová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vlajkonošku Strachovou čekal po ceremoniálu náročný program

Ta evidentně nelituje své cesty na černomořské pobřeží, kterou si většina sportovců z horské oblasti odpustila. Závodí až v pondělí, kdy ji čeká superkombinace, takže si mohla dovolit namáhavý koktejl tréninku v pátek odpoledne, v sobotu dopoledne a v mezičase cestování a mávání vlajkou.

Na to byli při slavnostním zahájení alpští lyžaři specialisty, z žádné jiné disciplíny nebylo více vlajkonošů než právě z jejich řad. Po boku olympijských šampionů i celkových vítězů Světového poháru Aksela Lunda Svindala s norskou vlajkou a Marii Höflové-Rieschové s německou byla Strachová ve vybrané společnosti, ale ani ji nestihla zaznamenat.

„Na stadion jsme přišli až mezi posledními, na chvíli jsme si sedli a pak už jsme odcházeli, takže vůbec nevíme, co se tam dělo. Viděli jsme akorát pár výprav před námi a pár za námi,“ podotýká česká vlajkonoška, která má po superkombinaci jedenáctidenní závodní pauzu, během které odletí do Rakouska.

Sledovali jsme ONLINE: Zimní olympijské hry v Soči začaly. Oheň zažehli Treťjak a Rodninová

Číst článek

Počítala totiž s tím, že Krasnaja Poljana nebude během Her ideálním místem na trénink slalomu, ovšem realita je jiná.

„Jezdíme každý den, podmínky pro trénink jsou tady dobré. Tratě drží celý den, takže se dá trénovat i odpoledne. Odlet máme naplánovaný na 11. února, ale ještě to budeme řešit,“ prozradila Strachová.

Ta uvedla českou výpravu na Hry v Soči kvalitně, medaile biatlonisty Jaroslava Soukupa hned v úvodní závodní den budiž toho prvním důkazem.

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme