K české hokejové reprezentaci se v Soči připojili hráči z NHL

Čeští hokejisté už mohou na olympiádě v Soči trénovat v kompletním složení. K osmičce evropských hráčů se po příletu ze zámoří přidalo sedmnáct hokejistů z NHL. Ještě před prvním tréninkem se někteří podělili o své dojmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní tým při tréninku. Zleva Lukáš Krajíček, Tomáš Kaberle, Roman Červenka a Petr Nedvěd | Foto: ČTK

„Let byl v pohodě, celý jsem ho prospal. Odlétali jsme v sedm hodin večer a přiletěli jsme ve tři odpoledne. Poté jsem si na hodinku s Ondrou (Palátem – pozn. red.) lehnul a trénink nás také krásně unaví,“ přemítá Radko Gudas z Tampy.

Dobrou náladu u něj ještě umocnil fakt, že v zámoří dostává na ledě dostatek prostoru. „Musím to zaklepat, ale zatím to tak je. V Tampě mladí hráči šanci dostávají,“ podotýká třiadvacetiletý obránce.

Přehrát

00:00 / 00:00

O své první dojmy se čeští hokejisté podělili s reportérem Pavlem Petrem

Přestože v Soči hráči z NHL strávili zatím jen několik málo hodin, už vnímají olympijskou atmosféru. „Je to jiný turnaj, hraje se jednou za čtyři roky. Rusové do něj investovaly hodně peněz a je to vidět. Je to speciální pocit hrát za svou zem, třeba už se mi to nikdy nepovede,“ říká útočník Edmontonu Aleš Hemský.

Jen v superlativech hovořil před začátkem prvního společného tréninku rovněž gólman Ondřej Pavelec. „Všechno probíhá tak, jak má. Olympijská vesnice je hezká, pokoje jsou super a pěkná je i hala,“ chválí pořadatele.

Do olympijského turnaje Češi vstoupí středečním zápasem v základní skupině proti Švédsku. Také Seveřané se objevili v leteckých speciálech ze zámoří a byl čas s nimi úvodní bitvu probrat.

Kdo se postaví do branky proti Švédsku? Hadamczik nominaci zatím tají

Číst článek

„Bavili jsme se o normálních věcech. Musím přiznat, že z toho tady máme dobrý pocit,“ doplňuje Hemský, který se stejně jako jeho spoluhráči vydal vyzkoušet led haly Bolšoj.

Tím, že hráči přilétali po skupinách, mělo vedení týmu možnost mluvit s každým. „Bavili jsme se o tom, v jaké jsou pohodě a jestli jsou zdraví. Letěli mezi osmi a půl až deseti hodinami, někteří byli unavení více, někteří méně. Po zdravotní stránce jsou na tom ale všichni dobře,“ prozrazuje generální manažer národního týmu Slavomír Lener.

V posledních dnech se spekulovalo jen o potížích obránce Ladislava Šmída. Nejde prý o nic vážného. „Cítí se lépe. Za jeden nebo dva dny bude úplně fit,“ doplnil Lener.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme