Portyk 13. místo neudržel. Nejlepším českým sdruženářem je 23. Churavý

Benjamínek české olympijské výpravy, závodník v severské kombinaci Tomáš Portyk byl po skoku na třináctém místě. V běhu ale ztratil a nejlepším z Čechů byl Pavel Churavý. Vyhrál favorizovaný Němec Frenzel.

Eric Frenzel, německý vítěz závodu v severské kombinaci

Eric Frenzel, německý vítěz závodu v severské kombinaci | Zdroj: Reuters

Tomáš Portyk nadějné třinácté místo po skokanské části neudržel a v běhu se propadl na 32. pozici. Nejlepším Čechem v závodě byl Pavel Churavý na 23. místě, 25. doběhl Tomáš Slavík a na 29. místě se umístil Miroslav Dvořák.

Roli favorita naplnil Němec Erik Frenzel. Ten v sezoně vyhrál sedm z jedenácti závodů a triumfoval i v Soči. Druhého Japonce Watabeho porazil v závěru o čtyři sekundy. Třetí skončil Nor Magnus Krog.

Tomáš Portyk je nejmladší ze čtyř českých sdruženářů, kteří do závodu zasáhli. Na můstku ale doletěl nejdál. Dopadl těsně před hranici 120 metrů a do běžecké části vyběhl jako třináctý. Ve druhé části ale devatenáct pozic ztratil.

Lépe si vedl Pavel Churavý, který doběhl do cíle pouze o jednu pozici hůře. Tomáš Slavík si polepšil o 8 míst na pětadvacáté místo, a Miroslav Dvořák předběhl dokonce 15 soupeřů. Na lepší než 29. pozici to ale nestačilo.