Hadamczik chválil druhou polovinu zápasu, tým má podle něj charakter

Čeští hokejisté prohráli v úvodním utkání na olympijských hrách se Švédskem 2:4. Už ve 25. minutě přitom národní tým prohrával 0:4, až poté se prosadili Marek Židlický a Jaromír Jágr. Hráči i trenér se v pozápasovém hodnocení zaměřovali na jasné dělení zápasu do stavu 0:4 a toho, co následovalo po něm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Henrik Lundqvist vytahuje puk z branky po šťastném gólu Jaromíra Jágra | Foto: Reuters

„Jsem přesvědčen, že jsme neprohráli kvůli brankářům, ale proto, že jsme přišli do hry až za stavu 0:4, kdy jsme se se soupeřem začali srážet a dali do hry více agresivity,“ prohlásil po zápase Alois Hadamczik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Alois Hadamczik po prohře se Švédskem kvitoval zlepšení a charakter týmu

„Od stavu 0:4 ukázalo mužstvo charakter a že bude dobré. Od toho stavu hrálo mužstvo velmi dobře,“ prohlásil Hadamczik. Mírnější slova volil kapitán Tomáš Plekanec: „Začátek nám utekl. Hráli jsme s velkým respektem. Je otázka, jak moc oni přestali hrát, ale pak už to bylo lepší. Začali jsme bruslit, bylo to lepší i kombinačně.“

Druhá polovina duelu už byla z českého pohledu lepší. „Šli jsme jim po těle, byli jsme agresivnější, nedávali jsme jim tolik prostoru, zůstávali jsme vedle nich – tím jsme si vytvořili nějaká přečíslení, z kterých jsme dali gól. Musíme hrát agresivněji, tak, jak jsme hráli druhou polovinu zápasu,“ prohlásil Patrik Eliáš.

Pavel Petr, Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme