Americký prezident varuje Ukrajinu před důsledky, pokud by se dál vyostřovalo násilí

Spojené státy reagují zatím opatrně na zprávy o příměří mezi ukrajinskou vládou a protestující opozicí. Prezident Barack Obama odsoudil násilí v Kyjevě, kde při střetech po zásahu policie proti demonstrantům zahynulo 26 lidí. Šéf americké administrativy znovu vyzval ukrajinskou vládu ke zdrženlivosti. Demonstranty požádal o zachování poklidných protestů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama na summitu lídrů severoamerických zemí v Mexiku varoval, že především na ukrajinskou vládu padá zodpovědnost za vytvoření podmínek ke vzniku přechodné vlády, která by otevřela cestu ke svobodným volbám | Zdroj: Reuters

„Spojené státy očekávají od ukrajinské vlády, že se nebude uchylovat k násilí ve vztahu k účastníkům poklidných demonstrací," prohlásil americký prezident Barack Obama s tím, že klid by měli zachovat i protestující obyvatelé Ukrajiny.

Šéf americké administrativy na summitu lídrů severoamerických zemí v Mexiku varoval, že především na ukrajinskou vládu padá zodpovědnost za vytvoření podmínek ke vzniku přechodné vlády, která by otevřela cestu ke svobodným volbám, v nichž by obyvatelé Ukrajiny mohli vyjádřit svou vůli a požadavky.

V Kyjevě zavládlo dočasné příměří, tisíce protestujících ale zůstávají v pohotovosti

Číst článek

Obama zároveň odmítnul, že by krize na Ukrajině i v Sýrii odrážely problémy ve vztazích mezi Washingtonem a Moskvou.

Spojené státy podle amerického prezidenta k oběma zemím nepřistupují jako k předmětu pozičního boje s Ruskem po vzoru studené války.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme