Organizátoři MS v letech na lyžích očekávají v Harrachově 15 tisíc diváků

Už za dva týdny se bude na mamutím můstku v Harrachově bojovat o tituly mistrů světa v letech na lyžích. Organizační výbor, který má šampionát na starosti, finišuje s dlouhými přípravami. Ty probíhaly vcelku hladce, jediným problémem je pro pořadatele výrazný nedostatek sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Harrachově se připravují na mistrovství světa v letech na lyžích, které začne 13. března | Zdroj: ČTK

I přes jarní teploty posledních týdnů ale ještě sníh na můstku drží, a tak budou mít Gregor Schlierenzauer, Kamil Stoch i další skokanské hvězdy přece jen na čem závodit.

„Bojujeme se sněhem, to každý ví. Všechno ale zvládneme a skákat se bude v každém případě. Stejně jako před třemi lety jsme objednali dusíkový sníh pro případ, že by situace byla opravdu špatná,“ odmítá jakékoli úvahy o možném zrušení mistrovství světa šéf organizačního výboru Rostislav Jozífek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za dva týdny se bude v Harrachově bojovat o tituly mistrů světa v letech na lyžích

Se sněhem z dusíku, který je na skokanských můstcích tak trochu raritou, už ostatně mají v Harrachově zkušenosti ze závodu Světového poháru v roce 2011.

„Technicky to zvládnout umíme. Byli jsme první na světě, letos to uděláme podruhé. Problém je jen v penězích,“ podotýká Jozífek s tím, že nákladné zajištění sněhové pokrývky je ale posledním důležitým úkolem pořadatelů šampionátu.

„Jsme připraveni. Všechny stavby stojí - tribuny, zázemí pro sportovce i pro hosty. Myslím, že arénu jsme doslova vymazlili a dostali jsme z ní maximum,“ prozrazuje šéf organizačního výboru.

To si budou moci diváci ověřit od 13. do 16. března, pokud se na ně ale vůbec dostane. O lety na lyžích je především ze strany polských fanoušků obrovský zájem a harrachovský areál pojme jen určitý počet diváků.

„Předprodej nasvědčuje tomu, že zejména v sobotu budeme zřejmě muset arénu pro příchozí fanoušky, kteří nebudou mít vstupenky z předprodeje, uzavřít. Očekáváme kolem 15 tisíc diváků,“ dodává Jozífek.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme