Veletrh cestovního ruchu pokračuje, v Hradci Králové si vyberou studenti i vozíčkáři

Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika mohou i dnes návštěvníci načerpat inspiraci na dovolenou nebo výlety. V Hradci Králové vystavují nejen cestovní kanceláře, ale také kraje, města, lázně nebo muzea.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté si mohou užívat letního počasí i maltského moře | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Stále více turisticky zajímavých zemí dotuje návštěvníky mimo hlavní sezónu. Několik stánků na veletrhu nabízí dotované zájezdy pro starší lidi.

Jedinou podmínkou, kterou člověk musí splnit, je dosažení určitého věku, a to 55 let. Zákazník také získá slevu, díky které s sebou může vzít doprovod jakéhokoli věku.

„Cena zahrnuje letenku, transfer z letiště do místa ubytování, hotely minimálně tři hvězdy, ale většinou čtyři i pětihvězdičkové,“ říká odborník na cestovní ruch Vladimír Pršala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na mezinárodní veletrh cestovního ruchu Infotour a Cykloturistika se vydala redaktorka Kristýna Štanderová

Celosvětová nezisková společnost AFS Mezikulturní programy nabízí středoškolákům ubytování po světě v hostitelských rodinách.

„Škola je jim vybrána místní hostitelskou rodinou. Každá rodina má svého koordinátora a každý student má kontaktní osobu,“ přibližuje za AFS Martina Gilarová.

Turistické informace na veletrhu najdou také lidé na invalidních vozíčcích. Společnost, která nabízí dovolené právě pro ně garantuje, že budou opravdu bezbariérové.

„Každý ubytovatel, který s námi podepisuje smlouvu a který se chce přihlásit do projektu Dovolená s vozíkem, musí vyplnit poměrně rozsáhlý dotazník, “ přibližuje ředitel společnosti Atis Petr Krč.

Podle Krče se často stává, že ubytovatelé vydávají jejich hotel bezbariérový a přitom to tak není.

„Setkáváme se s tím, že hotel, který se označuje jako bezbariérový, má řešen vjezd do restaurace, ale nemá bezbariérový příjezd z parkoviště. Další věcí jsou správná výška postele, aby mohl s vozíkem zajet k umyvadlu, aby ovládání vypínačů bylo ve výšce, kam dosáhne z vozíku,“ vyjmenovává Petr Krč.

Veletrh cestovního ruchu v Hradci Králové nabízí také pestrý doprovodný program. Návštěvníci mohou zavítat na besedy s cestovateli nebo si nechat prohlédnout kolo před začátkem sezóny.

Kristýna Štanderová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme