Sledge hokejisté se vrátí z paralympiády s 5. místem. U týmu převládá spokojenost

Páté místo ve Vancouveru, stejné pořadí také v Soči. S takovou bilancí se mohou na paralympiádě pochlubit čeští sledge hokejisté. Tým, který se od posledních her prakticky nezměnil, prokázal na zimních hrách svou příslušnost k absolutní světové špičce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští sledge hokejisté během focení po utkání s Itálií | Zdroj: ČTK

Český tým odehrál solidní turnaj. Hráči sice nahlas mluvili o medaili. Nakonec se však museli spokojit s pátým místem. Po výhře nad Itálií ale na smutek v kabině nebyl čas. Zpívala se hymna a tekly slzy.

"Jsou to velké zážitky, ta atmosféra a lidi kolem… Člověk to musí zažít. Vyprávět o tom je hezké, když to ale člověk zažije, tak to je úplně něco jiného," dojímal se Tomáš Kvoch, pro kterého to byla poslední reprezentační akce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští sledge hokejisté se s paralympiádou rozloučili pátým místem

S medailí by loučení bylo veselejší. Tomáš Kvoch dlouhé roky patřil k oporám národního týmu. V Soči svým gólem rozhodl zápas s Koreou.

"Tomáš je úžasný hráč a člověk. Tomáši díky," pronesl za všechny v útrobách haly Šajba kapitán mužstva Zdeněk Šafránek. Na své spoluhráče byl patřičně hrdý.

"Myslím, že jsme tady odvedli dobrou práci. První tři zápasy ve skupině byly nádherné. Chvála od všech, kdo na to v České republice koukali. Sledovanost úžasná. Turnaj můžu hodnotit jedině dobře," dodal Šafránek.

Z výrazů českých hráčů se dala vyčíst spokojenost | Foto: Pavel Petr

Od Vancouveru se tým prakticky nezměnil. Jeho budoucnost bude závislá na tom, jestli se podaří ke sledge hokeji přivést i mladé lidi. "Perspektiva týmu je dobrá, jen bychom potřebovali nějaké nové hráče, co by se ozvali. Kdo si chce zahrát hokej, ať dá vědět, je to paráda. Potřebujeme nové hráče, abychom mohli jít dál," burcoval Šafránek.

Sledge hokejisté po turnaji v Soči | Foto: Pavel Petr

Jedním ze dvou nováčků na zimních hrách byl vedle druhého gólmana Libora Hulína také pardubický David Motyčka. Jako jeden z nejmladších do mužstva bez problémů zapadl.

"Gólman je starší, tak si s kluky rozuměl. Já jsem přišel jako nejmladší hráč, ale taky jsem se rychle spřátelil. Hlavně s kluky, kterým je 28, 30 let. Udělali jsme hned partu, takovou pětku," vysvětloval Motyčka.

Na turnaj bude ještě dlouho vzpomínat. Paralympiáda pro Davida Motyčku byla odměnou za dřinu, kterou musel podstoupit. „Pocity jsou úžasné. Páté místo je dobrý výsledek. Jsem rád, že jsem se toho mohl zúčastnit,“ prozradil, s jakými pocity při úterním odletu bude Soči opouštět.

Oslavy doprovázela i kytara | Foto: Pavel Petr

Sledge hokejová reprezentace má zkrátka po turnaji velký kredit. "Páté místo bych velice ohodnotil. Vzhledem k tomu, že Rusko dohnalo špičku a ostatní týmy doplnily soupisku mladými hráči, nebylo pro nás jednoduché tenhle rozdíl dohnat," hodnotil trenér Jiří Bříza.

"Z jednoho pohledu jde o zklamání. Chtěli jsme hrát o nějakou placku, bohužel se to ale nepovedlo. O tom sport ale tak nějak občas bývá. Já jsem si zahrál dobře a turnaj se mi líbil," doplnil Michal Vápenka. Výrazná osobnost v sestavě mužstva a hráč, který na paralympiádě odchytal všechny zápasy.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme