Americká komunita homosexuálů usiluje o zrušení zákazu sňatků v Michiganu

V americkém státě Michigan pokračuje právní bitva o legalizaci homosexuálních sňatků. Federální soud zrušil zákaz, který před deseti lety prosadily místní úřady. Nařízení podle něj odporuje americké ústavě. Místní úřady se proti rozhodnutí odvolaly, konečný verdikt tak zůstává nejasný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

homosexuálové (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Federální soud vyslyšel stížnost lesbického páru z Detroitu. Ženy, kterým zákon zakazoval adoptovat navzájem své děti, si stěžovaly, že zákaz sňatků porušuje jejich práva garantovaná americkou ústavou.

Soudce odmítl jako nedostatečné argumenty odpůrců, podle kterých jsou homosexuální sňatky v rozporu s tradicí, náboženským přesvědčením a brání zdravému vývoji dětí. Michiganské úřady se proti rozhodnutí odvolaly.

Všechny páry, které se během několika hodin po zrušení zákazu stihly nechat oddat, jsou tak v nejistotě, jestli jejich sňatky platí.

Podobné bitvy probíhají v několika dalších státech. Homosexuální sňatky momentálně uznává celkem 17 amerických států a hlavní město.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme