Generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech chce kádr doplnit o hokejové bojovníky

Hokejistům Liberce už skončila vyřazením z předkola play-off s Vítkovicemi letošní sezona, velmi rušno ale naopak bude v následujících měsících v kanceláři generálního manažera Bílých Tygrů Ctibora Jecha. Ten musí co nejrychleji zanalyzovat pro Severočechy už skončený ročník a začít pracovat na posílení kádru pro příští sezonu, pro kterou mají Liberečtí jasný cíl - po dvou letech si konečně znovu zahrát play-off.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ctibor Jech a European Trophy | Foto: Martin Kadlec

Bílým Tygrů skončila sezona nejrychleji ze všech extraligových celků. Konečná devátá příčka znamená zklamání, klubové vedení má však alespoň více času na budování mužstva a lákaní nových akvizic. O tom, kde tým tlačí bota a kde je potřeba posílit, má generální manažer Ctibor Jech už teď jasno.

„Technických hráčů máme v týmu dost. Nám chybí razance, tvrdost i agresivita jak v útoku, tak mezi obránci. Tohle je na pořadu dne a v tom musíme udělat zásadní krok směrem dopředu. Musíme to zapracovat do hry a někoho takového přivést.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální manažer hokejistů Liberce Ctibor Jech hovoří o změnách v kádru pro příští extraligovou sezonu

Konkrétní jména, o která by klub stál, od Ctibota Jecha zatím neuslyšíte. O vlastnostech případných posil má ale generální manažer jasnou představu. „Potřebujeme typově poctivé hráče. Schází nám levá křídla, takoví ti psi obranáři,“ vysvětluje Ctibor Jech.

Asi největší změnou pro příští sezonu bude v případě Libereckých absence klubové ikony Petra Nedvěda. Hokejová legenda dala sbohem své bohaté kariéře, a tak se pod Ještědem budou učit hrát bez svého dosavadního kapitána.

„Na ledě to bude muset vypadat jinak. Petr měl obrovské rozsahy jak v působení na ledě, tak v působení mimo něj. To se v tuto chvíli musí rozdělit mezi více hráčů, takže to bude jiné. Nemyslím si, že je to velké oslabení, prostě se jen přechází na jiný styl práce.“

A o to víc se bude v Liberci spoléhat na výkony Nedvědových nástupců. „Teď by se měli dostat do popředí hráči, kteří tady dva roky byli za Petrem. Mám na mysli Filippiho, Valského, Urbana nebo Bulíře,“ dodává generální manažer Ctibor Jech.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme