Postaví jedna z firem zanádražní silnici v Budějovicích za polovinu ceny? Radní váhají

První etapa stavby takzvané zanádražní komunikace v Českých Budějovicích se komplikuje. Práce by měly začít v dubnu. Radnici se ale zatím nepodařilo vybrat stavební firmu. Jedná se přitom o klíčový úsek celé silnice, který má spojit už hotové části s výpadovkou na Třeboň. Ve výběrovém řízení radní překvapila firma, která podala nezvykle levnou nabídku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

Firma, která by měla výběrové řízení na stavbu prvního úseku zanádražní komunikace v Českých Budějovicích vyhrát, podala překvapivě nízkou cenovou nabídku.

„Cena, z původního rozpočtu 265 milionů, byla vysoutěžená ve výši 55 procent,“ říká náměstek primátora a zároveň krajský radní Miroslav Joch.

Přehrát

00:00 / 00:00

O komplikacích stavby natáčel redaktor Martin Pokorný

Stavbu zanádražní komunikace financuje společně město České Budějovice a Jihočeský kraj s využitím dotačních peněz. Výběr firmy proto musí schválit městská i krajská rada.

„Nikdo se nemůže divit tomu, že někdo přemýšlí, jestli to projektanti naprojektovali nebo odhadují částku 250 milionů a někdo to vysoutěží za polovinu.“

Krajští radní nakonec zadali výběrové komisi, aby všechny nabídky ještě jednou detailně posoudila. Podle Miroslava Jocha je v tomto případě opatrnost na místě: „Jsou tu oprávněné obavy, jsou to dotační akce, aby stavba byla vůbec dostavěná a nenastaly nějaké komplikace.“

Práce na prvním úseku zanádražní komunikace měly původně začít v dubnu. Přezkoumání výběrového řízení posune začátek pravděpodobně o jeden měsíc.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme