Soupeř českých tenistů ve čtvrtfinále Davis Cupu trénuje bez své největší hvězdy

Semifinalista nedávného turnaje v Maiami Kei Nišikori byl s japonským týmem pouze v hotelové jídelně a bolavé tříslo zatím šetří. V Tokiu před víkendovými zápasy ještě netrénoval a podle zpráv z tábora domácího výběru to pravděpodobně zkusí poprvé až ve středu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rosol (vlevo) se přesouval do Tokia z Evropy

Lukáš Rosol (vlevo) se přesouval do Tokia z Evropy | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Nišikori sice zdejší prostředí dobře zná, ale úplně bez tréninku nastoupit do zápasu nemůže.

Pokud někdo dopředu vzdá semifinále tisícibodového turnaje, jako se to právě v Miami Japonci stalo, musí k tomu mít vážnější důvod.

Podrobnější informace budou známy ve středu, kdy mají oba týmy oficiální tiskové konference, případně ve čtvrtek při losování jednotlivých utkání.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozpoložení čekého týmu se v Tokiu zajímal reportér Jaroslav Plašil

Čeští reprezentanti v Tokiu se přirozeně také o stav domácího lídra zajímají, ale jinak se snaží soustředit hlavně na svou polovinu dvorce. I proto, že teď sami bojují s jedním společným nepřítelem.

„Kurt je podobný tomu, na kterém jsme hráli v Americe. V tom není takový rozdíl. Daleko větším problémem je časový posun, který je zatím naším největším soupeřem. Budeme dělat všechno pro to, abychom byli v pátek všichni připravení,“ říká český reprezentant Jiří Veselý.

Čeští tenisté jsou v Tokiu kompletní, zvykají si na kurt a časový posun

Číst článek

Nejmladší člen týmu nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila se podobně jako Lukáš Rosol přesouval do Tokia z Evropy, takže má za sebou na rozdíl od Radka Štěpánka po návratu z Ameriky krátkou aklimatizační mezizastávku.

„Člověk je z přesunu rozhozený, ale na to asi ani žádný recept není. Prášky na spaní v noci pomohou, ale je nutné být opatrný, protože v každém léku může být nějaká zakázaná látka. Snažíme se spát dvakrát denně, poprvé přes poledne a pak po desáté večer,“ prozrazuje univerzální recept na boj s časovým posunem Veselý, jeden ze tří českých tenistů, kteří budou hrát od pátku do neděle o postup do semifinále Davisova poháru.

Vyprodaná aréna

Jestli se při tom potkají i s největší hvězdou domácího týmu Nišikorim, zatím není jasné. Co se ale ví už delší dobu, je to, že zdejší desetitisícová aréna bude plná.

„Pro Japonce není tenis zdaleka tak populární, jako fotbal nebo baseball,“ říká sekretář japonské tenisové asociace Naoyuki Nozawa. O Česko, které poslední dva ročníky vyhrálo, je prý ale velký zájem.

To je znát také na prodeji lístků. Ty nejlevnější v přepočtu na české koruny zhruba od tisícovky na celý víkend kupovali tenisoví příznivci už dlouho dopředu.

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme