Hokejisté Chomutova v baráži poprvé prohráli, Kladno dál čeká na výhru

Hokejisté Chomutova nepotvrdili vizitku nejlepšího týmu baráže a ve 4. kole prohráli na ledě Olomouce 2:3. První výhry se nedočkalo ani na čtvrtý pokus Kladno. Ve středočeském derby prohráli Rytíři s Mladou Boleslaví až na nájezdy 1:2. O výhře hostů rozhodl v sedmé sérii Jarůšek.

Hokejisté Kladna (v bílém) získali proti Boleslavi svůj první bod v baráži

Hokejisté Kladna (v bílém) získali proti Boleslavi svůj první bod v baráži | Zdroj: ČTK

Olomoučtí v duelu s Chomutovem dvakrát vedli, ovšem hosté dokázali pokaždé vyrovnat. Na trefu Marosze v první třetině odpověděl Kämpf, ve druhé dvacetiminutovce po brance Švaňhala srovnal Hromas.

V závěrečné třetině měly oba týmy hodně šancí, ale rozhodnutí přišlo minutu a půl před koncem. Nahození od modré čáry tečoval za záda gólmana Pirátů Růžičky domácí útočník Ostřížek. Dosud neporažený Chomutov tak poprvé poznal hořkost barážové porážky.

Kladno šlo proti Boleslavi do vedení po čtrnácti odehraných minutách, kdy obránce Černošek nahodil přes klubko těl a prostřelil gólmana Valenta. Poté to dlouho vypadalo, že Rytíři dosáhnou na první vítězství, jenže v 51. minutě dorazil za Cháberova záda vyražený puk hostující Klimenta.

V prodloužení gól nepadl, rozhodnutí musely přinést až samostatné nájezdy. Ty dospěly až do sedmé série, ve které rozhodl o druhém prémiovém bodu pro hostující celek Jarůšek.

Boleslav má na kontě šest bodů, kladenští získali první bod, ale na druhou příčku zaručující účast v extralize i pro příští sezonu ztrácí osm kol před koncem baráže už sedm bodů.

4. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Olomouc - Piráti Chomutov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Marosz z trestného střílení, 24. Švaňhal (Jergl), 59. Ostřížek (Jaroměřský, Kucharczyk) - 12. Kämpf (Hromas), 26. Hromas (Šagát). Rozhodčí: Lacina, Turčan - Bryška, Lučan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4197.
Olomouc: Halász - Jaroměřský, Cartelli, Houdek, Ondrušek, Staněk, Bartoň, Kadela - Kucharczyk, Ostřížek, Selingr - Marosz, J. Knotek, Herman - Pekr, Rác, Vodný - Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita.
Chomutov: Martin Růžička - J. Mrázek, M. Jass, J. Stehlík, Malec, R. Havel, Krstev, Bartejs - D. Hruška, Gajovský, Kubinčák - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - Šagát, Kämpf, Hromas - Sikora, Račuk, Jíra. Trenér: Beck, Martínek a R. Kaše.

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Černošek (Kuchler, Patera) - 51. Klimenta (Broš), rozhodující sam. nájezd Jarůšek. Rozhodčí: Husička, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 2958.
Kladno: Chábera - L. Procházka, T. Kaberle, Kolářík, Černošek, Majeský, David Růžička - Tenkrát, Dragoun, M. Hořava - Bajaruns, Dalecký, Bílek - Rudovský, Patera, Eberle - Strnad, Machač, Kuchler. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.
Mladá Boleslav: Valent (od 2. série nájezdů Will) - Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka - Mikulík, D. Výborný, Pabiška - Jarůšek, Broš, Klimenta - M. Látal, Musil, Starý - Lenc, Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Tomáš Minarčík, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít