Britská obchodní komora představila podnikatelům v Plzni tržní příležitosti

Vědeckotechnický park v Plzni hostil Britský den. Pořádalo ho město společně s Plzeňským krajem a Britskou obchodní komorou. Cílem bylo představit malým a středním firmám možnosti navázání spolupráce s britskými podniky. Jedna úspěšná spolupráce se zrodila hned na úvod celé konference, a to přímo mezi Britskou obchodní komorou a společností Plzeň 2015.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Západočeská univerzita v Plzni | Foto: Monika Červená

„Tím, že se Plzeň stává Evropským městem kultury pro rok 2015, my jako Britská obchodní komora bychom Plzeň samozřejmě rádi podpořili,“ nastiňuje budoucí spolupráci zástupkyně generální ředitelky Britské obchodní komory Silvia Bušňaková.

„Přemýšlíme o tom, že bychom vytvořili Britský víkend, kde bychom otevřeli stánky s typickými britskými delikatesami. Bylo by to hodně o gastronomii a také o britské módě,“ popisuje.

Na letošním projektu Britských dnů spolupracovalo i město a podle náměstka primátora Martina Zrzaveckého z ČSSD bylo v podstatě povinností takovou akci podpořit.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Britském dni v Plzni informoval reportér Adam Vlček

„My jsme spolupracovali se zástupci Britské obchodní komory už v rámci příprav. A jsme rádi, že jsme to mohli podpořit. Město je tady od toho, aby pokud možno podporovalo hospodářský rozvoj, který je založen na podpoře podnikatelského prostředí a zaměstnanosti obecně,“ říká.

„Aby se lidem lépe dařilo. Tady je jedna z možností, jak rozšířit nabídku pro firmy z regionu směrem k Velké Británii nebo naopak dovoz zboží a služeb z Velké Británie do České republiky,“ doplňuje Zrzavecký.

Britská obchodní komora sjednocuje české, britské i nadnárodní společnosti za účelem rozvoje podnikání. Kromě toho ale pořádá i tradiční britské společenské akce. V Čechách to jsou dostihy, golfové turnaje nebo módní přehlídky.

Více žen ve vedoucích pozicích

Za cíl má také zvýšit počet žen ve vedoucích pozicích. „V roce 2010 jsme založili program zvaný Equilibriium. Tento program podporuje ženy ve vedoucích pozicích,“ vysvětluje Silvia Bušňaková a dodává:

„V praxi to znamená, že máme mentory, což jsou už opravdu top manažeři z velkých korporátních firem. Ti své know-how předávají mladým manažerkám, které mají chuť a potenciál stát se do několika let vedoucími pracovníky.“

Program má za úkol zvyšovat každoročně podíl žen ve vedoucích pozicích o dvě až tři procenta. Hlavním cílem komory je ale pomáhat podnikům k expanzi. A takový proces není podle hlavního konzultanta komory Filipa Franka zdaleka tak komplikovaný, jak se může zdát.

„Jádro činnosti spočívá v individuálním poradenství, čili pomoci konkrétním firmám najít obchodní partnery v České republice, porozumět místnímu trhu. Anebo na druhé straně ve vyhledání firem z České republiky, které by měly zájem o britský trh,“ vysvětluje.

Do programu Britských dnů se zapojila i Západočeská univerzita, která účastníkům představila svá nově vybudovaná výzkumná centra.

Adam Vlček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme