Seznam prací nutných pro dostavbu Blanky zatím soud neschválil

U rozhodčího soudu v Praze dnes pokračovala arbitráž mezi stavební firmou Metrostav a hlavním městem kvůli dostavbě tunelu Blanka. Praha předložila seznam prací asi za 40 milionů korun, které jsou nutné k dokončení tunelového komplexu. Soudní senát ale zatím seznam neschválil.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunel Blanka

Tunel Blanka | Foto: Filip Jandourek

Českému rozhlasu to řekl náměstek primátora Jiří Nouza z TOP 09. Senát si podle něj nechal čas na rozmyšlenou a odložil arbitráž na 20. června.

Pokud totiž soud za 14 dní rozhodne kladně - a předpokládá se, že ano - bude to pro Prahu znamenat, že 40 milionů korun může Metrostavu zaplatit, aniž by porušila zákon.

Metrostav se do tunelu vrátil už před několika týdny, kdy soudní senát potvrdil, že základní smlouva mezi oběma stranami je platná.

Teď je ale ještě nutné dořešit samotnou stavbu tunelu a také miliardovou částku, kteru Metrostav po praze požaduje. I ta by měla být na programu 20. června.

Termín zprovoznění tunelu pro řidiče stále zůstává konec září.

Tunel Blanka | Foto: Český rozhlas

Simona Bartošová, Magdaléna Medková, Veronika Jošková Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme