Tenistka Koukalová do finále turnaje v Hertogenboschi nepostoupila

Česká tenistka Klára Koukalová nepostoupila do finále turnaje v v Hertogenboschi, když v semifinále podlehla ve dvou setech Američance Coco Vandewegheové.

Tenistka Klára Koukalová postoupila podruhé za sebou do čtvrtfinále

Tenistka Klára Koukalová postoupila podruhé za sebou do čtvrtfinále | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

První set byl vyrovnaný. Koukalová poprvé ztratila podání ve třetí hře, ale hned v dalším gamu sebrala servis své soupeřce. Ta jí to bohužel hned vzápětí oplatila a sadu dotáhla po 38 minutách do vítězného konce.

Vstup do druhé sady se české tenistce vůbec nepodařil. Brzy prohrávala 0:4, když dvakrát ztratila podání. Američanka pak už zápas kontrolovala a proměnila hned první mečbol.

Vandewegheové, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, oplatila Koukalové týden starou porážku z turnaje v Birminghamu.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Hertogenboschi

Muži - čtvrtfinále:
Melzer (8-Rak.) - Verdasco (2-Šp.) 7:6 (7:3), 6:7 (6:8), 7:6 (11:9), Bautista (3-Šp.) - Mahut (7-Fr.) 6:3, 4:6, 6:3.