Kyjev znovu obvinil Moskvu z ostřelování ukrajinského území

Za poslední den ztratil Kyjev v bojích na východě země 18 vojáků, oznámila ukrajinská armáda. Vojáci a separatisté se střetli na několika místech nedaleko hranic s Ruskem. Kyjev také znovu obvinil Moskvu z ostřelování ukrajinského území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci se snaží vytlačit proruské separatisty z Doněcka | Zdroj: Reuters

Už skoro tři týdny jsou tři brigády ukrajinské armády zablokované povstalci u hranic s Ruskem a nedaří se jim probít z obklíčení.

Část vojáků je podle informací občanské inciativy Správná věc dokonce na území Ruské federace, odkud se nemůžou dostat zpět na Ukrajinu. Uvedla to agentura Unian.

Situace těchto jednotek je o to složitější, že k několika zraněným vojákům nemohou kvůli neustálému ostřelování rebely přijít lékaři.

Obyvatelé měst na východě Ukrajiny stále živoří. Ukrývají se ve sklepech

Číst článek

Dvě stanoviště sil armádní protiteroristické operace u města Krasnyj Jar v Luhanské oblasti dnes opět ostřelovali povstalci z raketometů Grad. Střelba přichází podle Rady národní obrany i z ruské strany hranice.

Ukrajinské armádě se nicméně daří utahovat smyčku obklíčení kolem rebelů v Doněcku. Podle zprávy Rady národní obrany už separatistům došlo palivo pro bojovou techniku.

Ukrajinští vojáci se snaží vytlačit proruské separatisty z Doněcka | Foto: Reuters

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme