Čeští podnikatelé zasažení ruskými sankcemi budou jednat s ministry zahraničí a obchodu

Dopady ruských sankcí na český trh projednají podnikatelé s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem z ČSSD a šéfem resortu průmyslu a obchodu Janem Mládek také z ČSSD. Podle předběžných odhadů čeští vývozci potravin letos přijdou kvůli sankcím až o 300 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Černínský palác | Foto: Jaroslav Skalický

Pracovní setkání s českými firmami na téma ‘Nové trhy a příležitosti pro české firmy v důsledku vyhlášení ruských sankcí‘ pořádá ministerstvo zahraničí.

„My se snažíme prostřednictvím tohoto setkání pomoci našim podnikatelům při hledání vhodných alternativních teritorii k vývozu jejich produktů. Vláda se tímto způsobem snaží reagovat na situaci, která vznikla v souvislosti s dopadem sankcí Evropské unie a těchto odvetných sankcí ze strany Ruské federace,“ uvedl mluvčí ministerstva David Frous.

Mezi země, na které by se čeští vývozci měli zaměřit, patří například Saudská Arábie nebo státy Blízkého východu, uvedlo nedávno ministerstvo zemědělství.

Akce, která se bude konat v Černínském paláci, je přístupná pozvaným zástupcům českých firem.

Věra Pfeifferová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme