Beachvolejbalistky Bonnerová s Hermannovou vyhrály turnaj v JAR

Plážové volejbalistky Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou vyhrály v jihoafrickém Mangaungu jako druhý český pár v historii turnaj Světového okruhu. Ve finále dnes zdolaly japonskou dvojici Takemi Nišiboriová a Sajaka Mizoeová ve dvou setech 21:15 a 21:16.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou vyhrály v jihoafrickém Mangaungu jako druhý český pár v historii turnaj Světového okruhu | Foto: FIVB

Na turnaji v JAR chyběly elitní světové páry a české hráčky slabší konkurence dokonale využily. V celé soutěži ztratily jen dva sety - v úvodním utkání ve skupině a pak v semifinále, v němž porazily nasazené jedničky Američanky Lane Caricovou a Kimberly Dicellovou.

Bonnerová a Hermannová, které byly nasazeny jako číslo čtyři, napodobily triumfem Kristýnu Kolocovou a Markétu Slukovou. České jedničky se letos postaraly o historické vítězství na květnovém turnaji na pražské Štvanici, v červnu pak opanovaly dokonce grandslamový podnik v Berlíně.

„Na minulém turnaji v argentinském Paraná jsme byly páté a tady jsme to chtěly potvrdit. Tomuhle nemůžeme uvěřit," okomentovala svůj největší úspěch třiadvacetiletá Martina Bonnerová. „Chtěly jsme si ten zápas užít a povedlo se," uvedla o rok starší Barbora Hermannová.

Turnajové vítězství jim vyneslo prémii 11 000 dolarů (243 000 korun) a 500 bodů do světového žebříčku.

Dosavadním nejlepším výsledkem Bonnerové s Hermannovou bylo páté místo, které letos obsadily na třech turnajích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme