Domov pro postižené v Milířích slaví, funguje už dvacet let

V Milířích na Tachovsku se slaví. Domov pro osoby se zdravotním postižením, který tam sídlí, oslaví 20 let své existence. Svůj provoz zařízení zahájilo 1. ledna roku 1993 v bývalém vojenském objektu po vojácích ruské armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

invalidní vozík | Foto: Fotobanka stock.xchng

Domov pro osoby se zdravotním postižením fungoval ve svých počátcích pro klienty od tří do šestadvaceti let. Podle ředitele Karla Račáka ale bylo časem nutné věkovou hranici rozšířit.

„Nám i naši uživatelé nejenom vyrostli, ale také zestárli věkově. A na žádost rodičů jsme tu hranici posunuli až do čtyřiceti. Takže máme hranici tři až čtyřicet let. A máme tady chlapce i děvčata,“ popisuje ředitel.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Milířích na Tachovsku natáčela redaktorka Martina Klímová

Zařízení s kapacitou pětašedesát klientů je až na několik míst plně obsazené. A vedení domova pro ně na čtvrteční dopoledne připravilo v rámci oslav zajímavý program.

A odpoledne pak oslavy pokračují od 17:00 hodin v Tachovském areálu Mže. Mimo jiné tam vystoupí dětí z Domova pro osoby se zdravotním postižením, mažoretky, tachovský ženský sbor a od 19:00 začne společenský večer.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme