Dopravní situace v Praze se pomalu zlepšuje

Česko ochromila sněhová kalamita. Situace se už ale pomalu zlepšuje, a to jak na silnicích, tak na železnici. I provoz na ruzyňském letišti se vrací do normálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha hlavní nádraží | Foto: Pavel Pavlas

Cestující ale stále musejí počítat a se zpožděními letů, některé jsou zrušené. Jedno letadlo se také kvůli problému s klapkami muselo po startu hned vrátit.

Největší problémy v dopravě jsou v Praze hlavně na příjezdových komunikacích. Na Chlumecké u příjezdu z Hradce Králové na Černém Mostě stojí směrem do centra Prahy dlouhá kolona téměř samých kamionů.Od Prahy je ale doprava naprosto plynulá.

Z Černého Mostu jezdí také dálkové autobusy směrem na Liberec a Hradec Králové a jejich řidiči tvrdí, že v kolonách dnes strávili až tři hodiny. Tříhodinové je tedy i zpoždění autobusů do Prahy.

Pražské hlavní nádraží

Na pražském hlavním nádraží, které je plné lidí postávajících u informačních tabulí, je stále patrné, že zde sníh železniční dopravu stále komplikuje. Řada spojů nabírá zpoždění. Na regionálních tratích je zpoždění zhruba jen deset až dvacet minut, rychlíky a dálkové spoje nabírají více.

Například vlak z Děčína do Prahy má momentálně zpoždění čtyřicet minut. Najdou se ale i výjimky. Rychlík na Brno, který by měl krátce po 16. hodině odjíždět z Prahy, má zpoždění pouze o pět minut.

Největší zpoždění jsou ovšem na mezinárodních spojích – do Budapešti šedesát minut, z Německa do Prahy: z Hamburku hodina, z Berlína dokonce sedm hodin.

České dráhy prodloužily kalamitní stav na železnici až do dnešní půlnoci. Sníh totiž komplikuje provoz některých spojů.

Veronika Malá, Věra Pfeifferová, Michaela van Erne, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme