Havlíčkův Brod chce přestavět svou nejrušnější křižovatku. Kraj odmítá zaplatit úpravy sám

Havlíčkův Brod by chtěl upravit největší křižovatku ve městě u čerpací stanice ÖMV. Pomohly by dva odbočovací pruhy z centra na Jihlavu a Kolín. To by podle předběžných odhadů vyšlo asi na 15 milionů korun. Podle představ havlíčkobrodské radnice by úpravu měl zaplatit Kraj Vysočina, kterému silnice patří. Ten však celou částku poskytnout nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Běhounek za ČSSD | Foto: Khalil Baalbaki

„Jestliže jsme nedali nikomu, tak nedáme ani Havlíčkovu Brodu. My opravíme silnici tak, jak to je, ta silnice tam tímto způsobem je postavena. A jestliže Havlíčkův Brod jako takový má o tohle zájem, tak samozřejmě se musí nějakým způsobem podílet,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

Havlíčkobrodská radnice se chce podílet – zaplatí chodníky, veřejné osvětlení, nové semafory. Rozšíření mostku přes Žabinec by však podle ní měl uhradit kraj.

Schůzka, kde by politici mohli najít řešení, se uskuteční možná už tento týden.

Kolem čerpací stanice ÖMF projede ve směru na Kolín, Jihlavu, Humpolec a do centra přes 30 tisíc aut denně. Úprava křižovatky by však přinesla úlevu hlavně pro centrum města. Právě odtud auta přijíždějí ke křižovatce a odbočovací pruhy by zajistily rychlejší odjezd aut směrem z centra.

Milan Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme