Jeden předstíral krádež, druhý vybral statisíce. Policie pátrá po lupičích ze směnárny

Policie pátrá po trojici mužů, která v pátek odpoledne odcizila ze směnárny v Legerově ulici v Praze 2 valuty za několik set tisíc korun. Kriminalisté neznají jejich totožnost, kamerové záznamy ve směnárně ale jejich podobu zachytily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z lupičů při vstupu do směnárny (záznam kamery) | Foto: Policie ČR

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc a spolupráci, uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Pachatelé měli podle ní akci dobře promyšlenou. První z mužů vešel do provozovny a předstíranou krádeží světelného panelu z výlohy odlákal pozornost majitele, který za zlodějem vyběhl na ulici. Tohoto okamžiku využil druhý komplic a vnikl do útrob směnárny.

„Zázemí provozovny zběžně prohlédl a z trezoru v místnosti nakonec odcizil valuty v celkové výši několika set tisíc korun,“ uvedla mluvčí. Třetí muž mezitím na ulici zajišťoval celou akci, dodala.

Policisté v Chomutově hledají vandala, který propichuje pneumatiky u aut

Číst článek

Podle kamerových záznamů jsou muži snědé pleti a mají tmavé vlasy. U dvou z nich policie odhadla věk kolem 25 až 30 let. Jeden muž byl oblečen do modrých džínů a tmavé sportovní bundy s kapucí, druhý do tmavě modrých džínů a tmavě modré delší mikiny nebo svetru. Třetí muž by asi 180 centimetrů vysoký a vlasy měl česané na patku. Policie záznamy umístila na policejní web.

Druhý z pachatelů, jak ho zachytila kamera směnárny | Foto: Policie ČR

Jakoukoli informaci či svědectví o pohybu nebo totožnosti hledaných mužů přijmou policisté prostřednictvím tísňové linky 158.

Policie případ kvalifikovala jako krádež. Pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme