Jeseníky hlásí ideální sněhové podmínky. Lyžaře ale česká mrazivý víkend

Zimní střediska na mnoha místech Česka hlásí ideální podmínky pro lyžování. V Jeseníkách leží ve volném terénu až 70 cm prachového sněhu, zhruba stejně vysoká pokrývka je i ve většině skiareálů. Sjezdovky i běžecké stopy se průběžně upravují. Lidé ale musí počítat s ochlazením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Šumavě – Hochficht

Lyžování na Šumavě – Hochficht | Foto: Jan Rosenauer

Největší pohyb běžkařů se čeká na hřebenové trase mezi Ovčárnou a Červenohorským sedlem. Oblíbené je také okolí Paprsku, Skřítku nebo Karlova. Jeseníky ale tento víkend nabídnou desítky kilometrů dalších strojově upravených stop.

Skiareály jsou bez výjimky v provozu. Nejvíce peněz zaplatí lyžaři za celodenní skipas v Koutech nad Desnou - 590 korun. Oproti tomu nejlevnější permanentku si koupí na Lázeňském vrchu v Lipové Lázních - stojí 250.

Lidé by se měli do terénu dobře obléknout a důkladně se chránit před mrazy. Teploty se už teď pohybují kolem minus 10 stupňů Celsia a zítra se má ještě více ochladit.

Horská služba Jeseníky varuje všechny turisty před lokálními omrzlinami. Kromě teplého oblečení doporučuje záchranář Jaroslav Sembdner i ochranný krém na obličej.

„V těchto mrazech je hodně důležité se navzájem sledovat. Když jde například parta, musí si každý každého všímat. Protože první fleky na obličeji značí, že začíná nějaký proces, který by potom mohl ublížit,“ varuje.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme