Karlovarským se nelíbí, že stezka pro pěší pod vrchem Tři kříže je stále poničená

Součástí karlovarských léčebných pobytů jsou tradiční procházky po lázeňských lesích. Ty jsou protkány systémem pěšin, které přivádí návštěvníky města k odpočinkovým pavilonům a rozhlednám. Před časem jednu z oblíbených lázeňských pěšin poničila stavební firma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poničená lázeňská stezka nad centrem Karlových Varů

Poničená lázeňská stezka nad centrem Karlových Varů | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Místním se nelíbí, že stezka pro pěší pod vrchem Tři kříže je už rok a půl v neutěšeném stavu kvůli výstavbě opěrné zdi blízké stavební parcely.

Na pěšině se nejprve objevil betonový sarkofág, jehož nutnost zdůvodnil ředitel Lázeňských lesů Evžen Krejčí: „Musím říct, že to není náš nápad. Je to požadavek energetiků z ČEZ, kteří potřebovali přeložit kabely. Je to dočasné. V řádu několika týdnů ten beton bude všechen pryč.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V karlovarských lesích natáčel redaktor Zdeněk Trnka

Místo několika týdnů betonový sarkofág překážel na stezce celý jeden rok. Po stezce se prakticky nedalo chodit. Někteří lidé nadávali. Jiní to brali s humorem.

Na podzim loňského roku se lidem ulevilo. Z pěšiny totiž 100 metrů dlouhý betonový kvádr konečně zmizel. Opěrnou zeď stavebníci dokončili.

Podle Pavla Rajzra z Lázeňských lesů Karlovy Vary tak stavebníci začali plnit slib, podle kterého by se stezka pod lesem opět měla vrátit do téměř původního stavu.

„Odstranil betonové monstrum, nyní se budou dělat závěrečné úpravy. Aby byla stezka schůdná a aby i okolí vypadalo jako přirozený přechod do lesa,“ popsal Rajzr.

Stezka je ale dodnes plná výmolů a nerovnosti.

Stezku chtějí stavebníci upravit letos na jaře, až to umožní počasí. To ale neznamená, že má chodník vyhráno. Podle náměstka primátora Jaroslava Růžičky totiž není vyloučeno, že stavební práce se do lesa pod kopec Tři kříže zase vrátí.

„Podle mých informací je celý ten prostor pod lesem, tam, kde bylo bývalé zahradnictví, určen k zástavbě. Pokud se to bude zastavovat, tak my se zasadíme o to, aby se do infrastruktury, a tím myslím i ty lázeňské lesy, nezasahovalo,“ slibuje Růžička.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme