Na půdě pražské ČVUT závodili roboti ze stavebnic

Netradiční klání má za sebou pražská ČVUT. Na půdě Fakulty elektrotechnické totiž závodili roboti ze stavebnic. Ty vlastnoručně sestavili studenti z vysokých a středních škol.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na půdě pražské ČVUT závodili roboti ze stavebnic

Na půdě pražské ČVUT závodili roboti ze stavebnic | Foto: Magdaléna Medková

Utkání sledoval celý přednáškový sál, a kdo chtěl, mohl také živě na webu. Zájem byl obrovský, atmosféra skvělá, a nervozita soutěžících v celku přiměřená.

Alfou a omegou robosoutěže je vzájemná spolupráce soutěžících v týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soutěž robotů na pražské ČVUT sledovala Magdalena Medková

„Pokud si soutěžící dobře rozvrhnou čas a práci v týmu, tak jim to neuvěřitelně pomůže. A pokud si tuto praxi osvojí již nyní, kdy jsou na konci střední školy, tak jim to pak bude ku prospěchu v profesním životě,“ říká jeden z organizátorů soutěže Martin Samek.

Soutěž je určena pro tříčlenné středoškolské týmy. Úkolem každého týmu je sestavit robota ze stavebnice tak, aby splnil zadanou soutěžní úlohu a to co možná nejlépe.

Na půdě pražské ČVUT závodili roboti ze stavebnic | Foto: Magdaléna Medková

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme