Na Rakovnicku shořela sušárna chmele, škoda je 50 milionů

Ve Mšeci na Rakovnicku shořela v noci pětipodlažní sušárna chmele. Likvidace ohně trvala šest hodin, skončila až kolem půl šesté ráno. Podle předběžných informací se škoda vyšplhala na 50 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár sušárny chmele ve Mšeci na Rakovnicku | Foto: HZS Středočeského kraje

Požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen v úterý po 21. hodině. Na místě zasahovaly tři jednotky profesionálních a čtyři jednotky dobrovolných hasičů.

Hasiči museli dopravovat vodu do cisteren z místního rybníka, kromě toho se snažili zajistit, aby plameny z pětipatrové budovy neohrozily i nedaleký sklad lehkého topného oleje, ve kterém bylo zhruba 20.000 litrů této látky.

V sušárně byla v době vzniku požáru čtyřčlenná obsluha, která stihla objekt včas opustit. Příčinu požáru zatím neznají ani hasiči a neumějí si ji vysvětlit ani majitelé sušárny.

Chmelaři přišli o polovinu úrody

Sušárna se skladem patřila společnosti Agrochmel Mšec, které v ní shořelo zhruba 90 tun chmele, přes polovinu úrody. Sklizeň přitom ještě neskončila, plodinu z dalších 30 hektarů musí ale chmelaři usušit v náhradních prostorách.

Podle jednatele společnosti Miloše Hejdy může požár ohrozit existenci firmy. Chmel je totiž jejich hlavním produktem.

Martin Hromádka, Jana Káninská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme